خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"انتقال ۲۳ میلیون افغانی پول دولت به حساب شخصی والی دایکندی باید بررسی شود"

"انتقال ۲۳ میلیون افغانی پول دولت به حساب شخصی والی دایکندی باید بررسی شود"

Feb 27, 2020 - 15:12

کابل (پژواک، ۸ حوت ۹۸): ده ها باشندۀ دایکندی، خواهان برکناری والی این ولایت شده و گفتند که حکومت، باید موضوع انتقال ۲۳ میلیون افغانی پول دولت به حساب شخصی والی را، با جدیت بررسی کند.

این باشنده گان دایکندی، امروز طی نشستی در کابل این خواست ها را مطرح کردند.    

احمد اعتمادی یک تن از باشندگان این ولایت که به نماینده گی از دیگران در این نشست صحبت می کرد  گفت: «به تازه گی اسنادی به دسترس شهروندان قرار گرفته است که نشان می دهد ۲۳ میلیون افغانی از پول « وجه دسترسی والیان معاونان والی و ولسوالان» به حساب شخصی «سید انور رحمتی» والی دایکندی واریز شده است.»

به گفته او، این در حالی است که برای پول یادشده، باید اصولا از سوی وزارت مالیه در هماهنگی با اداره مستقل ارگان های محلی، حساب بانکی جدا به نام دفتر ولایت ساخته میشد.    

یعقوبی یک تن دیگر از باشنده های دایکندی گفت: «ما خواهان برکناری سید انور رحمتی والی این ولایت می باشیم.» وی از اداره های ذیربط حکومت خواست تا این موضوع را بررسی کند.

چند روز قبل؛ رییس شورای ولایت دایکندی نیز اظهارات مشابه نموده بود؛ اما سید انور رحمتی والی دایکندی گفته بود که پول «وجه دسترسی والیان معاونان والی و ولسوالان» دایکندی، به حساب شخصی او واریز می ‌شود؛ اما این پول بر اساس یک طرزالعمل، به شکل شفاف به مصرف می‌ رسد و هیچگونه دخل و تصرف شخصی او در آن وجود ندارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking