خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدها هزار برگه آگاهی دهی پیرامون ویروس"کرونا" در هرات چاپ و توزیع میشود

صدها هزار برگه آگاهی دهی پیرامون ویروس"کرونا" در هرات چاپ و توزیع میشود

Feb 27, 2020 - 15:16

هرات (پژواک، ٨ حوت، ٩٨) اتحادیه چاپ‌خانه‌داران هرات، طی یک کمپاین سراسری، ٣٢٠ هزار برگۀ آگاهی‌دهی در مورد ویروس کرونا و چگونگی پیش‌گیری از این ویروس را، در سطح شهر و ولسوالی‌های این ولایت، توزیع می‌کند.

سید عبدالعزیز اثمی رییس اتحادیه چاپخانه‌داران هرات، در مراسم آغاز این کار زار گفت، تلاش خواهند کرد که برگه‌های بیشتر آگاهی‌دهی در مورد ویروس کرونا را به چاپ برسانند و به گونه‌ رایگان در این ولایت پخش کنند.

او افزود که با استفاده از این برگه‌ها به دلیل مصور بودن، افراد بی‌سواد و کم‌سواد همه خواهند توانست که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تدابیر بگیرند.

وی بیان داشت: "امروز ما وظیفه خود را در برابر مردم خود انجام دادیم و ٣٢٠ هزار برگه آگاهی رسانی چاپ کردیم ودر سراسر ولایت هرات توزیع می شود. "

وی افزود که گروهی رضاکار از اتحادیه چاپ خانه داران، این برگه ها را در سطح شهر و ولسوالی های هرات توزیع می کند.

اداره محلی هرات، از راه اندازی این کارزار ابراز خرسندی می کند و می گوید که این پیام های آگاهی رسانی، میتواند از مبتلا شدن مردم به ویروس کرونا و مصاب شدن به آن جلوگیری کند.

غلام داوود هاشمی معاون والی هرات گفت: "تنها راه کنترول این ویروس، پیشگیری است که با این برگه ها سطح آگاهی شان بالا میرود. "

این کمپاین آگاهی‌دهی در حالی راه‌اندازی شده‌ است که چندین بار دیگر نیز باشندگان هرات، به گونه‌ رایگان ماسک در سطح شهر توزیع کردند.

 داکترآصف کبیر معاون صحت عامه هرات، به پژواک گفت که شمار موارد مشکوک به ویروس کرونا، از هنگام شیوع این ویروس درهرات به ١٨ مورد و یک واقعه مثبت رسیده است.

وی افزود که وضعیت صحی فرد مبتلا به ویروس کرونا، بهبود یافته‌است.

موصوف بیان داشت که از ١٨ مورد مشکوک، نتایج آزمایش ٧ تن شان که برای تشخیص به مرکز کشور ارسال شده بود، منفی بوده و آنان مرخص شده اند.

به گفتۀ کبیر، در حال حاضر ١١ مورد مشکوک به شمول واقعۀ مثبت در شفاخانه حوزوی هرات بستر اند.

وی افزود اما از چاشت دیروز تا ساعت ١٢ امروز، چهار واقعۀ مشکوک دیگر مبتلا به ویروس کرونا در شفاخانه حوزوی ثبت شده اند.

وی افزود، نتایج معاینات ١٠ تن دیگر از افراد مشکوک به ویروس کرونا، جهت تشخیص به مرکز کشور فرستاده شده اند که تا روز شنبه، نتایج آن ها معلوم خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking