خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

علمای دین در شبرغان، حمایت شانرا از هفتۀ کاهش خشونت ابراز داشتند

علمای دین در شبرغان، حمایت شانرا از هفتۀ کاهش خشونت ابراز داشتند

Feb 27, 2020 - 14:40

  شبرغان(پژواک، ٨ حوت ٩٨): شمارى از علمای دین در شهرشبرغان با راه اندازی همایشی، حمایت شانرا از هفته کاهش خشونت ابراز داشته و از دو طرف درگیر، خواهان آتش بس دایمی در کشور شدند.

پس از گفتگوهای صلح میان نماینده گان طالبان و ایالات متحدۀ امریکا در قطر که بیش از یک سال را در بر گرفت، حوالی ساعت ۱۲ شب شنبه هفتۀ جاری (۳حوت) «هفتۀ کاهش خشونت ها» در سطح کشور آغاز شد.

قرار است در پایان این هفته به تاريخ دهم حوت، موافقتنامۀ صلح میان طالبان و ایالات متحده امضا و پس از آن، گفتگوهای بین الافغانی صلح آغاز و در نتیجۀ آن، روی آتش بس توافق شود؛ تا افغانستان به یک صلح دایمی برسد.   

امروز ٨ حوت، ده ها تن از علما و روحانيون در شهر شبرغان، در همايشى خواستار تمديد هفتۀ کاهش خشونت شده، به آتش بس دايمى تاکيد کردند.

مولوی عبدالرحیم  اسلامیار رئیس اداره حج، ارشاد و اوقاف ولایت جوزجان، به آژانس خبرى پژواک گفت که در جريان هفتۀ کاهش خشونت در تمام کشور، خشونت ها و ناامنى ها وجود نداشت و مردم در فضاى امن زندگى خود را پيش مى بردند.

وى افزود: "ما درجریان اين هفته شاهد بودیم که درتمام شهرها و ولایات کشور، از جانب مخالفین دولت برضد نیرو های امنیتی هیچ نوع واکنشی صورت نگرفت، این مساله مایه مُسرت همۀ ما گردیده، اين نشان مى دهد که مخالفين مسلح طرفدار صلح هستند."

موصوف خاطر نشان کرد که همه مردم، خواهان تامين صلح و ثبات دايمى درکشور اند و از طرفين درگير جنگ مى خواهند که به خواسته هاى خود از طريق گفتگو تلاش نمايند.

همچنان قاری قدرت الله  وطن  یکی از اشتراک کننده گان دیگر این همايش گفت که مردم افغانستان، از جنگ خسته شده اند.

وى افزود: "طالبان باید آغاز هفته کاهش خشونت را به فال نیک گرفته و این پروسه را تمدید نمایند؛ تا منجر به صلح دایمی در کشور گردد؛ زيرا در جنگ هيچ يک از طرف ها برنده نخواهند شد."

 مولوی یارمحمد يک تن ديگر از عالمان دينى در جوزجان در اين همايش گفت: "ما خواهان تامين صلح و ثبات دايمى هستيم، ما از طرفين درگير مى خواهيم که براى رسيدن به اهداف خود، از راه ديگر تلاش کنند و به جنگ نقطۀ پايان بگذارند؛ زيرا همه مردم افغانستان از جنگ خسته شده اند."

موصوف در ادامه اضافه کرد که تمام مردم افغانستان، از جنگ خسته شده اند و خواهان صلح و ثبات دايمى در کشور مى باشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking