خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم در اعتراض به قیمت بلند انترنت دروازۀ وزارت مخابرات را بستند

مردم در اعتراض به قیمت بلند انترنت دروازۀ وزارت مخابرات را بستند

Feb 29, 2020 - 11:42

کابل(پژواک،۱۰حوت ۹۸): نهاد موسوم به "ولسی ژرغونه"، در اعتراض به کیفیت پایین خدمات مخابراتی در کشور و بلند بودن قیمت انترنت، صبح امروز دروازۀ وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی را بستند.

این درحالی است که به تاریخ ۲۸ دلو، شماری از نهادهای مدنی، با تجمع اعتراضی در پارک شهرنو کابل به وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی یک هفته فرصت داده بودند؛ تا قیمت انترنت را پنجاه درصد کاهش بدهد؛ اما وزارت مخابرات در آن زمان گفته بود که شرکت های مخابراتی، دو هفته مهلت از وزارت خواسته اند تا قیمت ها را کاهش دهند.

 فهیم هاشمی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، در سیزدهم دلو سا ل روان  گفته بود که یک جی بی انترنت، برای شرکت های مخابراتی ۹ افغانی تمام می شود و آنها یک جی بی را ۱۸۰ افغانی به فروش می رسانند.

امروز شماری از اعضای نهاد "ولسی ژرغونه" با تجمع در مقابل دروازه وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، ضمن مسدود کردن دروازه این وزارت گفتند که مسئولان این وزارت، به آنچه تعهد کرده بودند، عمل نکرده اند.

بسم الله همدرد عضو رهبری این نهاد، در صحبت با پژواک گفت که آنها یک ماه قبل در نشستی که با مسئولین این وزارت داشتند، نگرانی های شانرا در مورد کیفیت مخابراتی و قیمت بلند انترنت شریک کرده بودند؛ اما تاکنون هیچ توجه به آن نشده است.

او افزود که شرکت های مخابراتی، انترنت کم کیفیت دو و سه جی بی را به نام فور جى، به فروش می رسانند و نظارت بر عرضه کیفیت وجود ندارد.

به گفته موصوف، اعضای نهاد یادشده حوالی ساعت ٧ صبح امروز، دروازه وزارت را مسدود کرده اند و تا زمانی که به خواسته های  آنها رسیده گی نشود، از اعتراض دست نمی کشند.

جهانزیب ویسا عضو دیگر نهاد یاد شده گفت که آنها کدام خواست شخصی از وزارت مخابرات ندارند.

وی افزود: «خواست ما برای مردم است، همین حالا در بسیاری از مناطق، شبکه های مخابراتی درست آنتن نمی دهد، کیفیت انترنت پایین است.»

ویسا گفت که شرکت های مخابراتی، در حق مردم ظلم می کنند و وزارت مخابرات در برابر آن خاموش است.

سید منصور حامد مسئول مطبوعات وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت که معاون اداره تنظیم خدماتی مخابراتی افغانستان، با اعتراض کننده گان ملاقات کرده و در مورد قیمت انترنت و کیفیت خدمات مخابراتی صحبت شده است و به خواست های شان رسیده گی می شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking