خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسابقات کرلينک بين ورزشکاران دختر وپسر در باميان برگزارشد

مسابقات کرلينک بين ورزشکاران دختر وپسر در باميان برگزارشد

Mar 03, 2020 - 17:21

بامیان(پژواک، ١٣ حوت٩٨):در مسابقات يکروزۀ کرلينک که به هدف رشد اين رشتۀ ورزشى در باميان راه اندازى شده است، ٣٠ ورزشکار دختر و پسر اشتراک نموده بودند.

(کرلينکورزشی است که با هُل دادن سنگ‌ها روی صفحاتِ یخی انجام می‌شود. این سنگ‌ها به سمتِ هدفی متشکل از سه دایره متداخل لغزانده می‌شوند. کرلینگ از بازی‌های کهن اسکاتلند است و امروز در بسیاری از کشورها رواج دارد. کرلینگ از بازی‌های المپیک زمستانی نیزمى باشد.

حلیمه رضايی مسوول فدراسیون بخش بانوان ولایت بامیان به آژانس خبرى پژواک گفت، دراین مسابقات که از سوی فدراسیون کرلینگ با همکاری اداره ارگانهای محل و اداره محلی بامیان راه اندازى شده است ١٦ دختر و ١٦ پسر اشتراک داشتند.   

وى افزود:" هدف از برگزارى اين مسابقات، ترویج بازی های زمستانی و مخصوصآ کرلینگ، تشویق جوانان به اين رشتۀ ورزشى و رشد ورزش های زمستانی مى باشد."

موصوف در ادامه مى گويد که هدف ديگر راه اندازى اين مسابقات اين است که تا جوانان از این طریق به خشونت، جنگ و نا امنی در کشور نه بگویند و در آرزوی یک صلح پایدار در کشور باشند.

او گفت، اين ورزش ازسه سال به اين طرف در باميان ترويج شده و تاکنون ١٦ دختر و ١٦ پسر عضويت فدراسيون کرلينگ را دارند. 

نبود میدان ورزشی مخصوص و استندرد، کمبود امکانات و وسایل کرلینک، نبود بودجه و کم توجهي حکومت و نهاد های ملی و بین المللی از مشکلات عمده ورزشکاران در ولایت بامیان می باشد.

لیلا حسینی يک تن از ورزشکاران اين رشتۀ ورزشى به پژواک گفت :" در دو بخش ورزشی گلف و کرلینگ فعالیت میکنم و مدت سه سال می شود که در زمستان کرلینگ بازی میکنم با وجودیکه ما مشکلات زیادی داریم ما میدان های استندرد و و سایل مجهز نداریم با آن هم کوشش میکنیم که به ورزش خود ادامه دهیم."

وى که نبود ميدان ورزشى جهت اجراى تمرينات را مشکل عمده مى داند مى گويد که در فصل زمستان، در روزهاى رخصتى در کوه ها و تپه پر برف ويخ ، تمرين مى کنند. 

  موصوف مى گويد که چندى قبل در مسابقات اين رشتۀ ورزشى در پاکستان اشتراک نموده بود و آرزو دارد که در مسابقات جهانى نيز اشتراک نمايد. 

فیروز هاشم پور یکی ديگر از ورزشکاران اين رشتۀ ورزشى به پژواک گفت:" امیدواریم که روزی افغانستان امن شود و ما در نقاط مختلف کشور سفر نمایم و تمرین کنیم."

همه ورزشکاران اشتراک کننده در مسابقۀ امروز براى تامين صلح و ثبات دعا کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement