خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در پشترود فراه يکصد باغ عناب احداث می شود

در پشترود فراه يکصد باغ عناب احداث می شود

Mar 08, 2020 - 13:50

فراه(پژواك، ١٨ حوت٩٨): رياست زراعت، آبيارى و مالدارى ولايت فراه؛ ١٦هزار نهال عناب را برای احداث ١٠٠ باغ این میوه در ولسوالی پشترود این ولايت، توزیع کرده است.   

عبدالمنان متين رئيس زراعت، آبیاری و مالداری فراه، به آژانس خبرى پژواك گفت که دیروز حدود شانزده‌ هزار نهال عناب، به منظور ساخت يکصد باغ جدید در ولسوالی پشترود این ولایت، به صد تن از زمینداران، رایگان توزیع شد.

او افزود که در یک جریب زمین، حدود ۱۶۶ نهال غرس می شود و به هر کدام صد تن یادشده، ۱۶۶ نهال عناب توزیع شده است. وی گفت که این نهال ها تا اواخر ماه حوت غرس شده می تواند.

وی گفت که این باغ ها از طريق برنامه رشد زراعت و انكشاف روستايى وزارت زراعت، آبيارى و مالدارى  احداث می شود و پشترود، به دلیل داشتن آب و هوای مناسب برای احداث این باغ ها انتخاب شده است.

وحيدالله یک تن از زمینداران یادشده که ۱۶۶ نهال عناب را دیروز دریافت کرده است، از اين اقدام رياست زراعت، آبيارى و مالدارى فراه خرسندى کرد و گفت که فراه به خصوص پشترود، آب و هوای بسیار مناسب برای رشد درختان عناب دارد و اگر حکومت بیشتر به این بخش توجه کند، می تواند باغ های عناب در فراه منبع خوب عواید برای مردم شود.

رییس زراعت، آبیاری و مالداری فراه گفت که در حال حاضر، در مرکز و ولسوالی های پشتكوه، شيبكوه، پشترود و جوين فراه، در ۱۲۹۴ هکتار زمین، باغ های عناب وجود دارد.

به گفته عبدالمنان متين؛ ریاست زراعت، آبیاری و مالداری فراه، در نظر دارد که سال آینده (۱۳۹۹) نیز در  سه‌ صد جریب زمین در مرکز و ولسوالی های یادشده، باغ های عناب احداث کند.

به گفته او عناب فراه، از کیفیت بسیار بالايی برخوردار می باشد و سالانه هزاران تُن عناب این ولایت، به ولایت های دیگر کشور صادر می شود.

میوه عناب، دارای خواص طبی متعددی است و در مکاتب طب سنتی کشورهای گوناگون، جايگاه ويژه ای برای کمک به سلامت و مقابله با مرض هاى مختلف دارد. عناب، از میوه های بسیار موثر است که علاوه بر خاصیت های تغذیه ای، دارای موارد استفاده زيادی به عنوان یک گیاه دارویی نیز می باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan