خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والی های معرفی شده از سوی عبدالله در کجا و مصروف چه کارها می باشند؟

والی های معرفی شده از سوی عبدالله در کجا و مصروف چه کارها می باشند؟

Mar 10, 2020 - 11:43

کابل (پژواک، ۲۰ حوت ٩٨): از جمع پنج تنی که تیم «ثبات و همگرایی» آنها را به حیث والی معرفی نموده، سه تن تا حال به دفاتر ولایتی رفته نتوانسته اند و احکام چهار تن آنها در اداره های ذیربط قابل چلش نمی باشد.  

کمیسیون مستقل انتخابات محمد اشرف غنی را در ۲۹ دلو برنده انتخابات ششم میزان سال روان اعلام کرد، اما نامزد دیگر این انتخابات عبدالله عبدالله که پس از غنی آرای بیشتر داشت، این نتیجه را نپذیرفت "حکومت همه ‌شمول" را اعلام کرد.

دیروز محمد اشرف غنی در ارگ و عبدالله عبدالله در قصر سپیدار در دو مراسم جداگانه مراسم تحلیف برگذار کردند.

دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله برای ولایات بغلان، سرپل، جوزجان و سمنگان در حالی والیان جدید را معرفی کرده است که والیان برحال از گذشته نیز به کار شان ادامه می دهند. همچنان کمال الدین نظامی والی پنجشیر نیز از عبدالله حمایت اعلام کرده است. 

اما پرسش این است که والی های معرفی شده از سوی عبدالله در کجا و مصروف چه کارها می باشند؟

سرپل

محمد نور رحمانی یک تن از والیانی است که در سوم حوت از سوی عبدالله به حیث والی سرپل معرفی شده است. 

منابعی در این ولایت می گویند که رحمانی در ساختمان ولایت کار می کند و عبدالقدیر آشنا والی حکومت در ریاست معدن این ولایت به کارش منحيث والی ادامه می دهد. 

اتیلا نوری سخنگوی محمدنور رحمانی می گوید که حکم این والی در تمام ادارت قابل تطبیق می باشد، اما عبدالقدیر آشنا   تاکید دارد که حکم رحمانی قابل تطبیق نبوده و تنها تعمیر ساختمان تحت اداره و اختیار او قرار دارد.

اما منابع که نمی خواهند نام های شان در گزارش ذکر شوند، می گویند که چند روز پیش معاش کارمندان این ولایت به امضای عبدالقدیر آشنا اجرا شد.

جوزجان

تیم ثبات و همگرایی عبدالحی حیات، عضو شورای ولایتی جوزجان را در چهارم حوت به عنوان والی این ولایت معرفی کرده است، اما لطف الله عزیزی والی برحال این ولایت نیز به حیث والی به کار خود ادامه می دهد.

برخی منابع می گویند که لطف الله عزیزی در حال حاضر در کابل می باشد.   

بشیر احمد تینچ سخنگوی جزب جنبش ملی اسلامی افغانستان می گوید که حیات در مهمانخانه حزب جنبش ملی اسلامی بوده و در انجا مصروف ملاقات با مردم این ولایت می باشد.

برخی کارمندان اداره های حکومت درجوزجان می گویند که حکم حیات در ادارات دولتی قابل اعتبار نیست.

سمنگان

دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی در پنجم حوت محمد آصف عظیمی را به عنوان والی سمنگان و مصطفی محسنی را به عنوان والی بغلان معرفی کرده است؛ در حالی که از قبل عبداللطیف ابراهیمی به حیث والی سمنگان و عبدالقدیم نیازی به حیث والی بغلان کار می کنند.

اما محمد صدیق عزیزی سخنگوی والی سمنگان می گوید که عظیمی ده کیلومتر دورتر از شهر ایبک در دره ژوندون می باشد و عبدالطیف ابراهیمی به حیث والی به امور ذیربط ولایت رسیدگی می کند. 

وی همچنان گفت:«والی تعیین شده ثبات وهمگرایی درسمنگان هیچ گونه اجراات ندارد، فقط با تعداد از افراد مسلح خویش گشت و گذار دارد و بالای ادارات دولتی هیچ نوع تاثیر ندارد.»

بغلان

همچنان منابعی در ولایت بغلان که نمی خواهند نامش در گزارش ذکر شود، می گویند که عبدالقدیم نیازی چون گذشته به حیث والی این ولایت در ساختمان ولایت به کارش ادامه می دهد. 

نوریالی اکبر سخنگوی مصطفی محسنی والی معرفی شده از سوی تیم ثبات و همگرایی گفت که محسنی در شهر پلخمری بوده و در مورد پلان های آینده با مردم مصروف دید و بازدید می باشد.

وی بدون ارایه جزییات گفت که مراسم تحلیف برگزار شد و بعد از این تمام والیان معرفی شده از سوی تیم ثبات و همگرایی کارهای شان را آغاز خواهند کرد.

پنجشير

انجنیر کمال الدین نظامی که از سه سال بدینسو به حیث والی ولایت پنجشير ایفای وظیفه می کند، چند روز پیش از حکومت اعلام شده عبدالله تحت نام «حکومت همه شمول» حمایت کرد.

محمد امین صدیقی معاون والی ولایت پنجشیر به آژانس خبری پژواک گفت که نظامی چون گذشته به کارش منحیث والی ادامه می دهد. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking