خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جنرال امریکایی: فکر نمی کنم طالبان به توافقنامۀ صلح با امریکا متعهد بمانند

جنرال امریکایی: فکر نمی کنم طالبان به توافقنامۀ صلح با امریکا متعهد بمانند

Mar 11, 2020 - 14:43

 

کابل (پژواک، ٢١ حوت ٩٨): فرانک مکینزی فرمانده نیروهای دریایی امریکايی می‌گوید که فکر نمی‌کند طالبان به توافقنامۀ صلح با امریکا، متعهد بمانند.

بر اساس گزارش رادیوصدای امریکا، نامبرده این اظهارات را در جریان معلومات پیرامون تفاهمنامۀ صلح بین امریکا و طالبان، به اعضای کمیتۀ خدمات فوج مسلح مشرانوجرگه در واشنگتن بیان کرده است.

 وی افزوده است که امریکا برنامه دارد تا بهار آینده، شمار سربازان خود را در افغانستان، تا ٨٦٠٠ نظامی کاهش دهد؛ اما برنامۀ خروج کامل نیروهای خارجی در ١٤ ماه آینده، هنوز آماده نشده است.

جنرال مکینزی افزوده است: "تا هنوز برخلاف توقعات ما حملات طالبان در افغانستان مثل گذشته بیشتر و دوامدار می باشد و اگر این گروه حملات شان را کم نکند، مقام‌های سیاسی امریکا در این مورد فیصله خواهند کرد."

مکینزی افزوده است که طالبان، توان سرکوب داعش را دارند؛ زیرا به گفته او، طالبان نقش مهمی را در سرکوب داعش در شرق افغانستان بازی کرده‌اند.

به گفته او، خوشبینی و بدبینی در مورد حالت طالبان مهم نیست؛ بلکه مهم این است که تمام فیصله‌ها در افغانستان باید بر بنیاد حقایق و وضعیت این کشور انجام شود.

جنرال مکينزی، این اظهارات را در حالی مطرح کرده است که روند کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان آغاز شده است.

در توافقنامۀ امریکا و طالبان گفته شده است که امریکا، نیروهای خود را به شکل مشروط از افغانستان خارج مینماید و اگر طالبان به تعهدات خویش عمل نکردند، این توافقنامه باطل شده میتواند.

امریکا در حال حاضر، حدود ۱۳۰۰۰ عسکر در افغانستان دارد که مسئولیت آموزش، تجهیز و مشوره دادن به نیروهای افغان را بر عهده دارند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan