خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک ساعت درسی در مکاتب گرمسير براى آگهی دهی جلوگيرى از ويروس کرونا اختصاص يافت

يک ساعت درسی در مکاتب گرمسير براى آگهی دهی جلوگيرى از ويروس کرونا اختصاص يافت

Mar 11, 2020 - 15:54

 

کابل (پژواک، ٢١ حوت ٩٨): وزارت معارف، یک ساعت درسی مکاتب ولایات گرمسیر را برای آگهی‌دهی در مورد راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا، اختصاص داده است.

در خبرنامه اين وزارت که امروز منتشر شده، آمده است که  تدريس مضامین "مهارت‌های زندگی" دوره ابتداییه (صنوف ۱ـ۳) ، "حفظ الصحه" در دور دوم دوره ابتداییه (صنوف ۳-۶)، و مضمون "معلومات طبیعی" در د‌وره‌های متوسطه و لیسه"، به هدف آگهی دهی در مورد راه‌های وقایه از ابتلا به ویروس کرونا اختصاص یافته است و طبق تقسیم اوقات درسی شاگردان مکاتب، الی پایان تهدید شیوع ویروس کرونا در این مورد آگهی دهی صورت می گیرد.

منبع افزوده است که قرار است در جریان هفته آینده، سيمینار یک روزه آگهی‌دهی در باره‌ راه‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، برای مدیران صحت و تربیت بدنی ریاست های معارف ولایات به همکاری وزارت صحت عامه، تدویر یابد.

در ادامۀ خبرنامه آمده است که وزارت های معارف و صحت عامه، به منظور تنظیم میکانیزم آگهی‌دهی به سطح مکاتب، تهیه و انتقال بسته‌های معلوماتی در رابطه به راه‌های پیش‌گیرانه از ابتلا به ویروس کرونا، کمیته‌یی را به ترکیب نماینده‌گان با صلاحیت این ادارات تشکیل داده اند.

بربنياد معلومات منبع، وزارت صحت عامه؛ به تعداد ۲۲۲هزار قطعه بروشور، ۱۸ هزار قطعه پوستر و صدها حلقه سی.دی با محتوای راه های وقایه از ویروس کرونا را در جریان هفتۀ آینده، دراختیار مسئولان بخش صحی ریاست‌های معارف ولایات، غرض تکثیر در مکاتب قرار دهد.

منبع افزوده است که وزارت معارف، پیش از این اطلاعات لازم در پیوند به تدابیر وقایوی در مقابل تهدید ویروس کرونا به صحت شهروندان و خانواده معارف را، از طریق تلویزیون معارف وصفحات رسمی این وزارت در شبکه‌های اجتماعی منتشر نموده است .

از جانب دیگر، ادارات مرتبط به وزارت معارف نیز با درنظرداشت امکانات دست داشته، آگهی‌‌‌های لازم را پخش وتکثیر نموده اند.

این اقدامات در حالی صورت می گیرد که وزارت صحت عامه، اخیراً از ثبت ۷ قضیه مثبت ابتلا به ویروس کرونا در ولایت‌های هرات و سمنگان، خبر داده است .

پیش از این، وزارت معارف فعالیت تمامی مراکز آموزشی در ولایت‌های هرات، نیمروز و فراه را به دلیل توجه به صحت خانواده معارف، الی تاریخ سوم ماه حمل سال ۱۳۹۹خورشیدی به تعلیق درآورده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking