خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تمام مکاتب و مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی، تا اخیر ماه حمل تعطیل گردید

تمام مکاتب و مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی، تا اخیر ماه حمل تعطیل گردید

Mar 14, 2020 - 19:55

کابل (پژواک ٢٤ حوت ٩٨): به اساس فيصله حکومت تمام مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی، انستیتوت های دولتی و خصوصی، مکاتب دولتی و خصوصی، کورس های آموزشی الی تاریخ ۳۰ حمل ۱۳۹۹ تعطیل گرديد.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که به اساس هدایت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، جلسه ای با حضور وزیر صحت عامه، سرپرست وزارت های معارف و تحصیلات عالی، معینان وزارت معارف و معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ در خصوص راه های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تدویر یافت.

منبع افزوده است، در این جلسه که در مقر وزارت صحت عامه برگزار شد، بحث های مفصل پیرامون خطر و تهدیدات تشکیل اجتماعات با اتکا بر تجارب و عملکرد کشورهای دیگری که در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قراردارند، صورت گرفت.

جلسه متذکره، فیصله نمود تا تمام مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی، انستیتوت های دولتی و خصوصی، مکاتب دولتی و خصوصی، کورس های آموزشی الی تاریخ ۳۰ حمل ۱۳۹۹ تعطیل گردد. تداوم این تصمیم بستگی به وضعیت مرتبط به گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور و منطقه داشته، وقتاً فوقتاً با درنظرداشت شرایط موجوده در قسمت نیاز به تمدید یا عدم تمدید آن تصمیم لازم اتخاذ و با مردم شریک خواهد شد.

همچنان فیصله گردید تا نهادهای متذکره برای جبران این دوره تعطیلی، برنامه های بدیل برای آموزش و تامین تداوم ارتباط میان استاد و شاگرد مطابق نیاز، ظرفیت و خصوصیات کاری اداره خویش را تنظیم نماید.

به همین ترتیب تمام ادارات دولتی و خصوص از برگزاری کنفرانس ها، سیمینارها و سایر اجتماعات بزرگ جداً جلوگیری نمایند و همچنان تمام ادارات دولتی و خصوصی محیط های کاری خویش را طبق "رهنمود تدابیر وقایوی کارمندان" که توسط وزارت صحت عامه تهیه گردیده است، جهت حفظ مصئونیت کارمندان و کارکنان خویش تنظیم نمایند.​

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking