خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: حملات طالبان و کشتار سربازان، فرصت صلح را با خطر مواجه میکند

غنى: حملات طالبان و کشتار سربازان، فرصت صلح را با خطر مواجه میکند

Mar 20, 2020 - 20:19

 

کابل (پژواک، اول حمل ۹۹): رئیس جمهور کشور، در پیوند به کشته شدن سربازان در ولایت زابل می گوید که این گونه حملات گروه طالبان، نه تنها فرصت صلح را به خطر مواجه می کند؛ بلکه نفرت مردم را در مقابل این گروه افزایش می دهد.

این در حالی است که طالبان مسلح، روز گذشته طى حمله اى در منطقه سپینی غبرگی در مربوطات شهر قلات ولایت زابل، دو پوسته امنيتى را سقوط داده و ۲۲ سرباز  را کشته اند.

به اساس معلومات منابع، در ولایت زابل، این حمله توسط یک شخص نفوذی طالبان انجام شده بود و در این دو پوسته، ده پولیس و ۱۴ سرباز اردوی ملی وظیفه داشتند.

در خبرنامه منتشر شده از ارگ ریاست جمهوری آمده است که فرزندان صادق کشور (نیروهای امنیتی و دفاعی)، با شجاعت و دلیری نه تنها از مردم و کشور، بلکه در خط نخست مبارزه با تروریزم بخاطر امنیت منطقه و جهان می‌رزمند.

در خبرنامه، از قول رييس جمهور غنى گفته شده است: «در این مرحلۀ حساس و سرنوشت ‌ساز کشور که بیشتر از هر زمان دیگر، فرصت برای صلح که آرزوی بزرگ و خواست اساسی مردم ماست، فراهم گردیده؛ این‌گونه حملات وحشیانه و تروریستی گروه طالبان، نه تنها فرصت صلح را به خطر مواجه می ‌کند، بلکه نفرت مردم را در مقابل این گروه بیشتر از پیش افزایش می‌دهد.»

در خبرنامه، همچنان آمده است که مردم افغانستان از فداکاری نیروهای امنیتی، با تمام قوت قدردانی کرده و در حمایت از آنها ایستاده اند.

اين در حاليست که موافقتنامۀ صلح میان طالبان و ایالات متحده، در دهم حوت امضا شده و بر اساس این توافقنامه، باید گفتگوهای بین الافغانی صلح در بیستم حوت آغاز میشد، که این گفتگوها تا حال آغاز نشده؛ اما مقام های حکومت می گویند که به زودی هیئت گفتگو کننده را معرفی می کند.

به همينگونه آزادى پنج هزار زندانى طالب از سوى حکومت نيز از موارد اساسى اين موافقتنامه مى باشد؛ اما حکومت افغانستان اعلام کرده تا زمانى که خشونت ها عملاً از سوى طالبان کاهش نيابد، در مورد رهايى طالبان تصميم نخواهند گرفت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan