خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پوليس فارياب، واکنش يک منسوب امنيتى در برابر معرفی قوماندان کندک را عدم اگاهى از قوانين عسکرى خواند

پوليس فارياب، واکنش يک منسوب امنيتى در برابر معرفی قوماندان کندک را عدم اگاهى از قوانين عسکرى خواند

Mar 29, 2020 - 18:52

ميمنه (پژواک ١٠حمل٩٩): پوليس فارياب، واکنش يک منسوب امنيتى آنولايت در برابر معرفی قوماندان کندک شاهراه آنولايت را عدم اگاهى از قوانين عسکرى خوانده مى گويد که اين افسر بازداشت و به څارنوالى معرفى ميگردد.

منابع محلی در فاریاب می گویند که، معرفی آمر امنیت جدید پولیس و برکناری قوماندان کندک شاهراه پولیس آنولايت امروز با واکنش اعضای حزب جنبش رو به رو شده است.

یک منبع معتبر پولیس فا رياب که نخواست نام از او برده شود به پژواک گفت که، رهبری پولیس فاریاب امروز حينيکه مى خواستند آمر امنیت قبلی را به حیث قوماندان کندک شاهراه به جای حنیف بای الماری نماینده جنرال عبدالرشید دوستم معرفی نمایند با واکنش مسلحانه رو به رو شدند.

منبع افزود که، افراد حنیف بای به قوماندان امنیه و رهبری پولیس اجازه ندادند داخل کندک شاهراه شده و قوماندان جدید را معرفی کنند.

صبغت الله سیلاب معاون شورای ولایتی فاریاب این موضوع را تایید نموده گفت که، نباید در برابر فیصله و دستور حکومت مرکزی قرار گرفته شود چون در شرایط حساس که مردم با انوع مشکلات بخصوص ویروس کرونا درگیر اند. این تقابل و صف بندی ها به سود کسی نمی باشد.

درعين حال عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس فاریاب به پژواک گفت که، تغيیر و تبدیلی یک اصل است رهبری پولیس فاریاب طبق قانون و دستور وزارت داخله، آمر امنیت جدید را امروز معرفی کردند، اما در قسمت معرفی آمر امنیت قبلی به عنوان قوماندان کندک شاهراه از جانب یکی از افسران مربوط به حنیف قوماندان واکنش نشان داده شد.

 وی افزود، اين افسر از اصول و قوانین عسکری آگاهی نداشت بناء هرچه زود تر بازداشت گردیده و به سارنوالی معرفی می گردد.

 یورش گفت که، قوماندان کندک شاهراه نیز به زودی معرفی خواهد شد.

ازسوى هم عطامحمد فیضی رییس شورای ولایتی جنبش به پژواک گفت که، حکومت مرکزی در شرایط حساس قصدا میخواهد اخلال امنیت نموده وضعیت را در فاریاب وخیم نماید. .

فیضی می گوید که، درسطح رهبری حکومت مشکلات وجود دارد مذاکرات در جریان بوده  و تعیینات بند می باشد، با آنهم میخواهند با تعیين افراد غیر مسلکی و بی تجربه اوضاع را متشنج بسازند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking