خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شصت زندانی از زندان ولايات پروان و پنجشیر آزاد شدند

شصت زندانی از زندان ولايات پروان و پنجشیر آزاد شدند

Mar 30, 2020 - 17:01

چاريکار (پژواک، ١١ حمل ٩٩): مسولان حکومتی می گویند، ٦٠ تن زندانى بشمول پنج کودک بر بنیاد فرمان محمد اشرف غنی رييس جمهور که در پیوند به مبارزه با ویروس کرونا و رهایی زندانیان صادر شده، در ولايات پروان و پنجشير رها شده اند.

شاه ولی شاهد معاون والی پروان و رئیس کمیته تطبیق این فرمان، حین رهایی نخستین دسته از زندانیان می گوید، ۴۵ زندانی بشمول ۵ کودک از زندان جنايی پروان رها شدند و این فرمان مراحل بعدی هم دارد.

وى افزود، احتمالا در مراحل بعدی، بیش‌تر از ۴۰زندانی دیگر نیز رها شود.

در همین حال، محمد شریف مهربان شیرزاد رئیس څارنوالى استناف ولایت پروان می گوید، با درنظرداشت سپری کردن بیشتر قید زندان و خفیف بودن جرايم شان عدۀ از زندانيان رها شدند.

با این همه، محمد مبین مدیر زندان ولایت پروان می گوید، در این زندان ۶صد زندانی مرد به‌شمول ۲۰زندانی متهم به جرایم امنیت داخل و خارجی به‌ سر می‌برد.

محمد ضمیر باشنده نصرت خیل ولسوالی سید خیلی یکی از زندانیان رها شده می گوید، به اتهام سرقت موترسایکل گرفته شده و شامل این لیست رهايی آزاده شده گان شد.

از سوی هم محمد منصور عنابی سخنگوی والی پنجشیر از رهای ۱۵زندانيان از زندان این ولایت خبر میدهد.

وی می افزاید که این زندانیان به جرم های مختلف زندانی شده بودند و به فرمان رئیس جمهور اشرف غنی در پی مبارزه با ویروس کرونا رها شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking