خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"مبارزه جهت جلوگيرى از شيوع ويروس کرونا ضرورت به همکاری مردم افغانستان دارد"

"مبارزه جهت جلوگيرى از شيوع ويروس کرونا ضرورت به همکاری مردم افغانستان دارد"

Mar 30, 2020 - 18:44

کابل (پژواک،۱۱حمل۹۹): رییس کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می گوید که  وضعیت شیوع ویروس کرونا بدتر از حالت موجود خواهد شد و این مبارزه ضرورت به همکاری و مسوولیت پذیری تمام مردم افغانستان دارد.

وحید عمر، رییس کمیته دولتی ارتباطات عامه جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و مشاور ارشد رییس جمهور که عصر روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت صحبت می کرد، ګفت، این کمیته تنها یک وظیفه دارد که آن دریافت پیام های صحی از وزارت صحت عامه وسازمان صحی جهان در مورد ویروس کرونا است تا پس از تصویری ساختن و گرافیک کردن پیام ها در اختیار رسانه ها به شمول رادیوها وتلویزیون ها قرار داده شود و سرانجام به سمع و نظر مردم رسانیده شود.

او گفت، در اولین اقدام برای مبارزه با ویروس کرونا در کشور، کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا تحت رهبری معاون دوم ریاست جمهوری ایجاد شد تا تصامیم کلان در آن گرفته شود و وزرات صحت عامه به عنوان نهاد اصلی مبارزه با ویروس کرونا در محراق توجه قرار گرفت.

وى افزود که کمیته آگاهی دهی یک کمیته فرعی است که در مورد وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در همکاری با وزارت صحت و سازمان صحی جهان، به شهروندان کشور اطلاع رسانی می کند.

او ميگويد، امروز در دیدارش با مسوولان شرکت برشنا و اداره اترا، در زمینه اختصاص دادن انرژی برق دوامدار در شهر کابل، سرعت انترنت و کاهش هزینه آن برای باشندگان کابل به خصوص شاگردان مکاتب که اکنون در خانه های شان بسر می برند، صحبت نموده است.

عمر، در مورد سر و صداهایی که گویا حکومت در وضع قرنطین هرات غفلت کرده است، گفت پس از در خواست وزارت صحت عامه برای قرنطین شدن هرات، مسوولین این ولایت در صحبت ویدیویی با رییس جمهور خواهان مهلت ۴۸ ساعته شده بودند که با گذشت ۳۶ ساعت آن آمادگی های لازم برای قرنطین ولایت هرات گرفته شد.

او با تاکید برآنکه افغانستان در مبارزه با ویروس کرونا در شروع کار قرار دارد و وضعیت بدتر از حالت موجود خواهد شد، افزود که این مبارزه ضرورت به همکاری و مسوولیت پذیری تمام مردم افغانستان دارد.

وى بار دیگر از علما، رسانه ها و شرکت های مخابراتی درخواست کرد که هر یک در حد خود برای آگاهی دهی به مردم در مورد وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس، تلاش کنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking