خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۸۰۰ صد هزار تن رسید

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۸۰۰ صد هزار تن رسید

Mar 31, 2020 - 20:19

(کابل، ۱۲ حمل ۱۳۹۹): امار مبتلایان به ویروس کرونا (کوید ۱۹) در جهان به ۸۰۵۷۰۸ رسیده که تنها امروز۱۹۵۳۳ در جهان به این ویروس مبتلا شه اند.

این آمار در سایت تعقیب کننده ویروس کرونا که لحظه به لحظه از ویروس کرونا اطلاع میدهد آمده است. به اساس معلومات این سایت تا هنوز ۳۹۶۰۰ تن با فیصدی (۴،۸۶) از اثر این ویروس جان باخته که تنها امروز آمار جان باخته گان در جهان به ۱۲۸۳ تن رسیده است.

همچنان تا کنون از این ویروس ۱۷۲۴۳۶ تن با فیصدی ۲۱،۴۴ فیصد دوباره بهبود یافته اند. ایالات متحده آمریکا با بلند ترین ارقام(۱۶۴۷۴۴) در سر جدول قرار دارد که ۳۱۶۳ تن در این ایالت از اثر این ویروس جان باخته و ۵۵۰۷ تن دوباره بهبود یافته است.

به تعقیب آن ایتالیا با ارقام (۱۰۱۷۳۹) در رده دوم جدول قرار دارد که ۱۱۵۹۱ تن در این کشور جان باخته و ۱۴۶۲۰ تن دوباره بهبود یافته است. که در رده های بعدی به ترتیب هسپانیا، چین، جرمنی، ایران، فرانسه، انگلستان، سویتزرلند، بلجیم و دیگر کشور ها قرار دارند. به اساس این آمار ایالات متحده امریکا در جمله مبتلایان نخست و اما ایتالیا با بیشترین جان باخته گان نخست حساب شده است. کشور افغانستان نیز از خطر کوید ۱۹ به دور نمانده و تا کنون ۱۷۴ تن که بیشتر در ولایت هرات اند به این ویروس مبتلا شده ۴ تن جان باخته و ۵ تن دیگر بهبود یافته است.

به همین اساس حکومت افغانستان چندین ولایت را بخاطر جلوگیری از شیوع این ویروس قرنطین ساخته است. وزارت صحت عامه کشور از مردم خواسته است تا کرونا را جدی بگیرند و از خانه های شان بیرون نشوند، و همچنان هشدار داده است که اگر به سخنان این وزارت توجه نکنند فاجعه انسانی رخ خواهد داد. ویروس کرونا ماه ها قبل از شهر اووهان چین شیوع کرد که اکنو به بیشتر از ۲۰۰ کشور رسیده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking