خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سفیر بریتانیا از آماد گی کشورش برای حمایت از افغانستان خبر داده است

سفیر بریتانیا از آماد گی کشورش برای حمایت از افغانستان خبر داده است

Mar 31, 2020 - 15:20

کابل (پژواک،۱۲حمل ۹۹):سفیر بریتانیا در کابل، از آماد گی کشورش برای حمایت از افغانستان در راستای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا خبر داده است.

در خبرنامه منتشر شده دفتر مقام دوم ریاست جمهوری آمده است، که الیسون بلیک سفربريتانيا درکابل ، امروز در یک  تماس تيليفونی با سرور دانش،معاون دوم ریاست جمهوری گفته است که دولت بریتانیا، تلاش دارد تا از طریق هماهنگی با نهادهای بین‌المللی، کمک ‌های بشردوستانه را برای شماری از کشورهای نیازمند به شمول افغانستان، فراهم کند.

او افزوده است:«اولویت‌ها و نیازهای دولت افغانستان با سفارت بریتانیا در کابل، شریک ساخته شود تا حکومت بریتانیا با داشتن درک بهتری از این موارد، بتواند در راستای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در افغانستان، سهم بگیرد.»

سفیر بریتانیا در کابل، همچنان تأکید کرده است که شرایط فعلی، ایجاب می ‌کند تا همه با کنار گذاشتن اختلافات و تفاوت ‌ها و از طریق بسیج ملی، در راستای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا متحد شوند.

از سویی هم، سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، گفته است که کمک‌های بین‌المللی، برای آن که بتواند اولویت‌های بیشتری را زیر پوشش قرار دهد و همچنان به خاطر هماهنگی‌های بهتر، باید از طریق حکومت افغانستان به مصرف برسد.

وی گفته است که دولت افغانستان به فراهم شدن کمکهای مالی، وسایل مورد نیاز صحی، همکاری های تخنیکی و مشوره های طبی در مبارزه کرونا نیاز دارد.

معاون دوم ریاست جمهوری گفته است:« دولت افغانستان نیز برای جلوگیری از شیوع این ویروس اقدامات عاجل را از طریق تخصیص هزینه مالی برای ولایت هرات، شهرکابل و همه ولایات کشور، وضع محدودیت در شماری از ولایات، ایجاد کمیته اضطراری جلوگیری از کرونا در مرکز و ایجاد کمیته های ولایتی روی دست گرفته است.»

به گفتۀ دانش که حکومت برای کمک به خانواده ها و افراد نیاز مندی که در وضع محدودیت ها کارشان را از دست داده اند تدابیری را اتخاذ نموده است که در حد امکانات دولت به نیازمندان کمک و همکاری صورت خواهد گرفت.

بیماری کوید ۱۹ یا ويروس کرونا در ۲۰۱ کشور جهان شيوع پيدا کرده است. به اساس گزارش ها، در سطح جهان بیش از ٦٠٠ هزار تن به اين مرض مصاب شده اند، که از این جمله ۱۳۷ هزار تن صحت یاب شده و بیش از ۲۸ هزار تن فوت نموده اند. در افغانستان ۱۷۴ تن به این ویروس مصاب شده، پنج تن صحت یاب شده و ۳ تن از مبتلایان فوت کرده اند.​

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking