خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت حج واوقاف: نمازها باید با حضور کمترین افراد ادا گردد

وزارت حج واوقاف: نمازها باید با حضور کمترین افراد ادا گردد

Mar 31, 2020 - 16:18

کابل (پژواک، ۱۲ حمل۹۹): وزارت حج واوقاف می گوید، در ساحات آسیب پذیر از لحاظ شیوع ویرویس کرونا رفتن به مسجد ها محدود و با حضور کمترین افراد ادا گردد.

دکتور امین الدین مظفری معین مسلکی وزارت حج واوقاف، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت، نمازهای جمعه و نمازهای پنجگانه باید با حضور کمترین افراد که مطمئن به سالم بودن و سالم ماندن شان از بیماری کرونا باشد، ادا گردد.

وی افزود، اگر ویرویس کرونا حالت میدانی را با خود بگیرد و احتیاط لازم جلوگیری از شیوع آن ممکن نباشد، مسلمانان از نرفتن به نماز جمعه و جماعت معذور اند.

وی همچنان ميگويد: «به صورت عموم توصیه به نمازها الى پایان این وضعیت در مناطق معروض به خطر به گونه مستمر به مردم صورت گیرد و نیز با اعلان نمازهای خود را در خانه های خود بخوانید بعد از نماز به مردم رسانیده شود.»

وی در مورد تکفین و تجهیز میت گفت که غسل و تکفین از جمله حقوق میت میباشد و تلاش صورت گیرد که با تدابیر لازم این حقوق ادا گردد.

به گفته او، اگر حالات طوری باشد که به سبب کثرت اموات رسیده گی به آن ناممکن باشد، این حق میت از ذمه دیگران ساقط گردیده و بدون غسل و تکفین مجاز میباشد.

بیماری کوید ۱۹ یا ويروس کرونا در ۲۰۱ کشور جهان شيوع پيدا کرده است. به اساس گزارش ها، در سطح جهان بیش از ٦٠٠ هزار تن به اين مرض مصاب شده اند که از این جمله ۱۳۷ هزار تن صحت یاب شده و بیش از ۲۸ هزار تن فوت نموده اند.

در افغانستان ۱۷۴ تن به این ویروس مصاب شده، پنج تن صحت یاب شده و ۳ تن از مبتلایان فوت کرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking