خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سفارت افغانستان برای انتقال افغان های گیرمانده در هند اجازه پروازهای دیگر را دریافت کرد

سفارت افغانستان برای انتقال افغان های گیرمانده در هند اجازه پروازهای دیگر را دریافت کرد

Apr 01, 2020 - 13:47

 کابل(پژواک، ۱۳ حمل ۹۹):سفارت افغانستان درهندوستان می گوید، اجازۀ پروازهای دیگربرای انتقال افغان های گیرمانده در هند به افغانستان را دریافت کرده است.

پس از آن که حکومت هندوستان به هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ارتباط زمینی و هوایی را با کشورهای دیگر قطع کرد، هزاران تن از افغان هایی که به هند رفته بودند، در آن کشور گیر ماندند.  

طاهر قادری سرپرست سفیر افغانستان در دهلی نو امروز (۱۳حمل) به آژانس خبری پژواک گفت که تمام مردم در هند قرنطین شده و هیچ کس از منازل شان بیرون رفته نمی توانند.

اما او می گوید توانسته است که از طریق تماس تیلفونی برای بارنخست از حکومت هند اجازه پنج پرواز برای انتقال افغان ها از هند به افغانستان را دریافت کند و شماری از افغان های گیرمانده را توسط طیاره های کام ایر به افغانستان انتقال دهند.

او می گوید که گفتگوهای او با مقام های هندی ادامه دارد و در حال حاضر اجازه دو پرواز دیگر شرکت آریانا را نیز دریافت کرده اند.  

به گفته وی تلاش می کنند که اجازه پروازهای دیگر را نیز دریافت نمايند تا تمام افغان های گیرمانده در هند به افغانستان انتقال داده شوند.

موصوف گفت که امروز در سومین پرواز شماری از افغان ها به افغانستان انتقال داده می شوند که تعداد مجموعی آنها به یک هزار تن می رسد.

او می گوید تلاش می کند که اجازه پروازهای دیگر را نیز دریافت کند تا تمام افغان های گیرمانده در هند به افغانستان انتقال داده شوند.  

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan