خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ارغندیوال به صفت سرپرست وزارت مالیه آغاز به کار کرد

ارغندیوال به صفت سرپرست وزارت مالیه آغاز به کار کرد

Apr 02, 2020 - 15:54

کابل(پژواک، ۱۴ حمل ۹۹): رییس جمهور غنی حین معرفی سرپرست وزارت مالیه گفت که کمک های نهادها و کشورهای تمویل کننده برای افغانستان خيلى بسیار مهم بوده و باید در بخش مبارزه با ویروس کرونا توجه صورت گیرد.

روز گذشته، به اساس فرمان رییس جمهور محمد اشرف غنی، عبدالهادی ارغندیوال که به حیث سرپرست وزارت مالیه  اعلام گردید ،امروز   طی کنفرانس ویدیوئی توسط ، رییس جمهور افغانستان به کارمندان این وزارت معرفی و آغاز به کار کرد.

ارغندیوال در نخست از اعتماد رئیس جمهور درمورد تقررى اش به صفت سرپرست وزارت مالیه اظهار قدردانی نموده گفت که مبارزه جدی با فساد اداری و تطبیق اصلاحات از جمله اولویت هايش می باشد.

وی افزود که در شرایط ناگوار کنونی تلاش می نماید تا در هماهنگی با سکتور خصوصی عواید ملی را ثابت نگهدارد و مصرف بودجۀ ملی باعث ایجاد تغییرات مثبت در زندگی مردم گردد.

موصوف گفت که همکاری با نهادهای کمک کننده بسیار مهم است و می کوشد تا کمک های نهادها و کشورهای تمویل کننده را جلب و جذب نمایند.

رئیس جمهور در خطاب به ارغندیوال گفت :‌(( معرفی شما یک تصمیم توافقی رهبری حکومت است و ما تلاش می نماییم که با معرفی اشخاصی مانند شما کابینه جایگاه و وزن سیاسی مورد نیازش را داشته باشد. ))

وی بالای تطبیق اصلاحات تاکید ورزیده و افزود که باید سیاست ریاضتی در بخش بودجه عادی مد نظر قرار گرفته و بودجۀ انکشافی در ساحاتی به مصرف برسد که همه شمول و متوازن بوده و به اقشار آسیب پذیر جامعه کمک نماید.

همچنان وى گفت که کمک های نهادها و کشورهای تمویل کننده برای کشور بسیار مهم بوده و باید در بخش مبارزه با ویروس کرونا توجه صورت گیرد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking
Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan