خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور غنی طی مکالمه‌ی تیلفونی با لوی درستیز پاکستان صحبت کرد

رئیس جمهور غنی طی مکالمه‌ی تیلفونی با لوی درستیز پاکستان صحبت کرد

Apr 02, 2020 - 19:56

کابل (پژواک١٤حمل٩٩): رئيس جمهورغنى درتماس تيلفونى با جنرال باجوه موافقت کردند که سهولت‌های لازم در زمینه‌ی انتقال کالاهای تجارتی به داخل افغانستان روی دست گرفته شود.

درخبرنامه اى ارگ که بدسترس آژانس خبرى پژواک قرارگرفته ، آمده است که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، عصر امروز در یک تماس تیلفونی با جنرال قمر جاوید باجوه، لوی درستیز حکومت پاکستان، صحبت کرد.

خبرنامه مى افزايد که لوی درستیز حکومت پاکستان، در این تماس تیلفونی، نخست انتخاب دوباره‌ی محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و تعیین هیات همه‌شمول گفت‌وگو کننده‌ی صلح را تبریک گفت.

جنرال باجوه، هم‌چنین با استقبال از تعیین هیات همه‌شمول دولت جمهوری اسلامی افغانستان، به پیش‌برد مذاکرات صلح با گروه طالبان ابراز امیدواری کرد.

به نقل ازخبرنامۀ ارگ ،مبارزه‌ی مشترک با ویروس کرونا، تجارت و ترانزیت، از دیگر مسایل مورد بحث لوی درستیز پاکستان، با رئیس جمهوری افغانستان بود.

دربخشى ازخبرنامه گفته شده است که افغانستان و پاکستان، مبارزه باویروس کرونا را نیازمند همکاری های منطقوی و جهانی دانسته و بر تلاش‌های مشترک دوکشور تاکید کردند.

افزون برآن گفته شده است که دوکشور هم‌چنین موافقت کردند که سهولت‌های لازم در زمینه‌ی انتقال کالاهای تجارتی به داخل افغانستان روی دست گرفته شود تا اموال تاجران افغان هرچه زودتر به افغانستان انتقال گردد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking
Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan