خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس جمهور: اعضای کابینه جدید ریشه های مردمی، وزن و مدیریت سیاسی داشته باشند

رییس جمهور: اعضای کابینه جدید ریشه های مردمی، وزن و مدیریت سیاسی داشته باشند

Apr 02, 2020 - 16:44

 کابل (پژواک، ۱۴ حمل ۹۹) :رییس جمهور اشرف غنی می گوید که اینبار چهره های را به کابینه معرفی می نماید که ریشه های مردمی، وزن سیاسی، تعهد و مدیریت سیاسی داشته باشند.

در یک خبرنامه که امروز ارگ ریاست جمهوری منتشر شد آمده است که رییس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز عبدالهادی ارغندیوال را رسماً به حیث نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه، معرفی کرد.

در این برنامه، انجنیر الهام عمر هوتکی سرپرست ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری، احکام رئیس جمهوری اسلامی افغانستان را در رابطه به تعیین عبدالهادی ارغندیوال به حیث نامزد و سرپرست وزیر وزارت مالیه، قرائت نمود.

عبدالهادی ارغندیوال، سرپرست وزارت مالیه گفت که از اعتماد رئیس جمهوری کشور تشکر که در این مقطع حساس مسئولیت مهمی را به من واگذار نمود. وی افزود که بیشترین تمرکز وزارت مالیه در امر مبارزه با فساد، اصلاحات، شفافیت، هماهنگی و همکاری با سکتور خصوصی و جلب کمک های بین المللی خواهد بود.

رئیس جمهور کشور ضمن ابراز امتنان از عبدالهادی ارغندیوال بخاطر پذیرفتن این مسئولیت، گفت :" می خواهم چهره های را به کابینه معرفی نمایم که ریشه های مردمی، وزن سیاسی، تعهد و مدیریت سیاسی داشته باشند."

موصوف  از داکتر همایون قیومی سرپرست پیشین وزارت مالیه بخاطر طرح ها و تلاش های بنیادین وی سپاسگزاری کرد و همچنان از تلاش های رهبری این وزارت بخاطر تکمیل اهداف سال ۱۳۹۸، قدردانی نمود.

رئیس جمهور کشور با اشاره به تلاش های حکومت در امر مبارزه با ویروس کرونا، گفت که افغانستان نقش رهبری و مدیریتی را در مبارزه با ویروس کرونا دارد و نهادهای ملی و بین المللی آماده اند تا با دولت افغانستان همکاری نمایند. وی افزود: "ما در شرایط خاص قرار داریم و باید تاثیرات و تبعات شیوع ویروس کرونا در کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت مدیرت گردد."

رئیس جمهور غنی با تاکید گفت که رسیدگی به اقشار آسیب پذیر به خصوص در وضیعت کنونی بخش مهمی از برنامه ها است و این کار از طریق ایجاد کار برای این قشر در هماهنگی با سکتور خصوصی، صورت می گیرد. وی به تعاملات منطقوی اشاره کرده، گفت که به ترانزیت و تجارت افغانستان باید توجه خاص صورت گیرد.

اشرف در اخیر سخنانش، گفت: "من یقین دارم که با داشتن منابع طبیعی و بشری و همچنان با رهبری واحد، بر تمام مشکلات فایق می شویم."# 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan
Maiwand Bank - Just Banking