خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در پروان و کاپیسا دو سردخانه معیاری ساخته می شود

در پروان و کاپیسا دو سردخانه معیاری ساخته می شود

Apr 04, 2020 - 20:36

کابل (پژواک، ۱۶ حمل ۹۹): دو سردخانه معیاری برای میوه جات و سبزیجات که هر کدام گنجایش ۱۵۰۰ تُن را دارد و در مجموع ۳۶۰ میلیون افغانی هزینه می برد، در ولایت های پروان و کاپیسا تهدابگذاری شد.

حشمت الله غفوری معین آبیاری وزرات زراعت، آبیاری و مالداری می گوید که این سردخانه ها در دو سال در دو جریب زمین توسط شرکت انکشاف ملی در منطقه جنگل باغ مربوط مرکز پروان و محمود راقی مرکز کاپیسا ساخته خواهد شد.

وی گفت که این سردخانه ها دارای بخش های پاک کاری، شستشو و بسته بندی نیز می باشند.

او افزود که این سردخانه ها آغاز دوازده سرد خانه یی است که در ۱۲ ولایت کشور ساخته می شود.

 موصوف بدون ارایه جزییات گفت که پس از ساخت این ۱۲ سردخانه ها، سرد خانه های دیگری که هر کدام ظرفیت ۵۰۰۰هزار متریک تُن را دارا باشد، در ولایت های افغانستان ساخته می شود.

عبدالرحمان عطاش مسئول شرکت انکشاف ملی در نشستی که به همین مناسبت در پروان تدویر شده بود، گفت که در هر کدام دو سردخانه در پروان و کاپیسا برای سی تن زمینه کار نیز مساعد می شود.

فضل الدین عیار والی پروان می گوید که بیشتر مردم پروان زراعت پیشه اند و همه ساله محصولات بیشتر زراعتی آنها به دلیل نبود سردخانه های معیاری و بزرگ ضایع می شود، اما با ساخت سردخانه یادشده این مشکل حل می شود و دهقانان می توانند محصولات شان را نگهداری و به خارج از کشور صادر کنند.

  شمس الله یک تن از دهقانان در منطقه جنگل باغ مرکز پروان، از آغاز کار سردخانه اسقبال می کند و از مسولان می خواهد که این سردخانه را به گونه معیاری بسازند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking