خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اداره اترا از کاهش قیمت های انترنت خبر داد

اداره اترا از کاهش قیمت های انترنت خبر داد

Apr 05, 2020 - 18:34

کابل(پژواک، ۱۷ حمل ۹۹): اداره اترا و وزارت مخابرات از کاهش قیمت های انترنت خبر داده می گوید طوری که در گذشته به خاطر کاهش قیمت انترنت در کشور وعده سپرده بود امروز توانست وعده خویش را عملی کند.

محمد فهیم هاشمی سرپرست وزارت مخابرات و تکنولوژی و معلوماتی امروز ۱۷ حمل  در نشست خبری مشترک با مسوولین اداره اترا و نمایندگان شرکت های مخابراتی در کابل ضمن نیاز مبرم مردم به انترنت افزود:" قسمی که در گذشته وعده کرده بودیم قیمت های انترنت را کاهش می‌دهیم امروز نتوانستم در همکاری با اداره آترا به وعده خود عمل نمایم." از سویی هم، عمر منصور انصاری، سرپرست اداره اترا گفت که شبکه های وعده سپردند که در هر شرایط با مردم افغانستان می باشند و هر یک تخفیف قابل ملاحظه از سوی شبکه های خویش اعلام نموده اند.

موصوف می گوید که در همکاری با شرکت های مخابراتی، از دوهفته به اینسو پیام های صحی وزارت صحت عامه در زمینه وقایه از ویروس کرونا، به گونه پیوسته به مشترکین این شرکت ها فرستاده می شود.

او گفت بحث ها روی میکانیزم آنلاین سازی زمینه دسترسی دانش آموزان و محصلین به مواد درسی در هماهنگی با وزارت مخابرات وتکنالوژی معلوماتی، وزارت معارف، اداره احصاییه ومعلومات وشرکت های مخابراتی؛ از چند هفته به اینسو ادامه دارد.

هاشمی افزود که پالیسی حکومت بلند بردن کیفیت خدمات انترنتی است.  اما او اضافه کرد که برای تحقق این پالیسی به زمان بیشتر نیاز است.

به گفته منبع براساس هدایت رییس جمهور  کشور این وزارت در همکاری با اداره اترا وشرکت های مخابراتی توافق جدیدی را نهایی ساخته اند تا براساس آن مردم بتوانند انترنت بیشتر وبا قیمت پایین تر به دست بیاورند.

هاشمی گفت در این وضعیتی که جهان وافغانستان با آفت ویروس کرونا مواجه است ومیزان استفاده از انترنت به دلیل قرنطین بودن مردم در خانه ها افزایش یافته است، امکان بلند بردن کیفیت انترنت بعید به نظر می رسد.

موصوف اطمینان داد که این  وزارت ، اداره اترا و رییس جمهور، توجه خاصی برای رساندن مواد درسی برای شاگردان، محصلین و مردم از طریق انترنت دارند ودر این راستا تا اکنون تلاش زیاد صورت گرفته است.

 در این کنفرانس نمایند گان شرکت های مخابراتی اعلام کردند که افزون بر شریک ساختن پیام های صحی وزارت صحت عامه به مشترکین شرکت ها، در زمینه دسترسی دانش آموزان به مواد درسی از طریق انترنت رایگان وکاهش قیمت بسته های انترنتی نیز سهولت هایی را برای مشترکین شان فراهم می کنند.

 نماینده شرکت افغان بیسیم گفت که این شرکت پکیج های انترنتی اش را ۵۰ درصد افزایش داده است وسر از فردا مشترکین می توانند پکیج ها را با بیش از ۳۰ درصد تخفیف به دست آورند.

او به عنوان نمونه گفت پکیج یک جی بی ماهانه که تا امروز در بدل ۲۰۰ افغانی عرضه می شد، پس از این مشترکین می توانند با همین مبلغ، ۲.۳ جی بی انترنت به دست آورند.

نماینده شرکت اتصالات نیز گفت که پکیج های انترنتی این شرکت دو برابر شده ومشترکین با پولی که یک بسته ۴ چهار جی بی را فعال می کردند، می توانند با همان پول ۸ جی بی انترنت به دست آورند.

نماینده شرکت مخابراتی سلام نیز با اشاره به آنکه قیمت پکیج های انترنتی این شرکت در مقایسه با سایر شرکت ها ارزان است افزود: مشترکین این شرکت در ولایت های هرات ونیمروز می توانند پکیج های انترنتی را با ظرفیت دو برابر در یافت کنند.

او گفت ظرفیت پوشش خدمات این شرکت به زودی ۵۰ درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

 نماینده گان شرکت های مخابراتی روشن و ام تی ان، نیز با تعهد بر ادامه تلاش های شان در زمینه رساندن پیام های صحی وزارت صحت به مشترکین خود، تأکید کردند که در زمینه آنلاین سازی مواد درسی دانش آموزان ومحصلین به گونه رایگان وهمچنین ایجاد سهولت در عرضه خدمات مخابراتی وانترنی تلاش می کنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking