خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور با نمایندگان اتاق تجارت زنان صحبت کرد

رئیس جمهور با نمایندگان اتاق تجارت زنان صحبت کرد

Apr 05, 2020 - 19:27

کابل (پژواک ١٧حمل٩٩):رئيس جمهورغنى ازآمادگی‌های زنان متشبث دربخش مبارزه با ويروس کرونا حمايت کرد وگفت که حکومت در زمینه‌ی تهیه و تنظیم یک‌صدهزار بستر برای بیماران احتمالی کرونا، تدابیری لازم را اتخاذ کرده است.

درخبرنامه اى ارگ که کاپى آن به آژانس خبرى پژواک ارسال شده ، آمده است که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور اسلامی افغانستان، پیش از چاشت امروز با نمایندگان اتاق تجارت زنان از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد.

در نخست، افسانه رحیمی، جمیله سادات، مریم جامی، لیلا آفاق و شکیبا شکیب به نمایندگی از اتاق تجارت زنان در مرکز و ولایات ننگرهار، هرات، کندهار و بلخ در رابطه به تجارت و تشبثات زنان، تقویت اقتصاد خانواده، حمایت از تولیدات داخلی، بازاریابی، تهیه زمین برای تجارت زنان، تامین امنیت تاجران و متشبثین صحبت کردند.

خبرنامه حاکيست که در این ویدیو کنفرانس، نمایندگان اتاق تجارت زنان با بیان برخی از چالش‌ها، پیشنهادهایی را نیز در زمینه‌‌ی حمایت از تجارت و متشبثین با رئیس جمهور مطرح کردند.

نمایندگان اتاق تجارت زنان با توجه به نگرانی‌های ناشی از ویروس کرونا، از آمادگی شان در راستای تهیه و تولید مواد شویندگی و کالاهای محافظتی به شمول ماسک، با رعایت میکانیزم کار مطابق با شرایط کرونا، اطمینان دادند.

خبرنامه مى افزايد که سپس، اجمل احمدی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت گفت که باوجود مشکلات ناشی از کرونا در کشور، فرصت‌هایی نیز در زمینه‌ی تهیه و تولید مواد طبی، وکالاهای محافظتی  بوجودآمده است.

احمدی بیان داشت که ۱۱۸ شرکت در بخش تولید ماسک و لباس محافظتی،۳۱ شرکت در بخش تولید وسایل طبی،۴۶ شرکت در تهیه و تولید آمادگی‌های خویش را نشان داده اند.

 رئیس جمهور غنی با قدردانی از آمادگی‌های زنان متشبث، بیان داشت که حمایت و پشتیبانی از تولیدات و محصولات داخلی، از اولویت‌های دولت می باشد.

رئیس جمهور افزود کار ساخت سرد خانه ها در ده ولایت کشور به هدف نگهداری و حمایت از محصولات زراعتی تکمیل شده و حکومت تلاش می‌کند تا فعالیت‌های بنیادین و دوامدار را به زنان متشبث انجام دهد.

رئیس جمهورهم‌چنین به وزارت زراعت، آبیاری ومالداری دستور داد، تا از محصولات انگورکشور درتولید کشمش و جوس استفاده نمایند.

همچنان تاکید کرد که  با تشکیل اتحادیه‌ها  در مطابقت با نورم و استندرد جهانی ، باید به تولیدات زنان توجه صورت گیرد و زنان متشبث پیشنهادهای شان را در این خصوص با حکومت شریک سازند.

 رئیس جمهورغنی تصریح کرد که حکومت در زمینه‌ی تهیه و تنظیم یک‌صدهزار بستر برای بیماران احتمالی کرونا، تدابیری لازم را اتخاذ کرده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking