خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک باشنده بدخشان ادعا دارد که پسرش از اثر بی توجهی داکتران جان باخته است

یک باشنده بدخشان ادعا دارد که پسرش از اثر بی توجهی داکتران جان باخته است

Apr 06, 2020 - 15:24

 فیض آباد(پژواک،۱۸حمل ۹۹): یک تن از باشنده گان بدخشان مدعی است که پسرش مشکوک به ویروس کرونا بود ؛اما از  اثر بی توجهی کارکنان و یک تن از داکتران شفاخانه ولایتی بدخشان جان باخته است.

نجیب الله  فرد مشکوک به ویرس کرونا  ۴۵ ساله عمر داشت و دربخش قرنطین شفاخانه ولایتی (استاد بر هان الدین شهید)، بستربود دیروز جان باخته است.

 پدر نجیب الله که از ذکر نامش خود داری میکند ، مدعی است که   ۳ ماه قبل پسرش صحتمند از کشور ایران بر گشته و صرف به مرض برانشیت مبتلا بود،زمانیکه وی را غرض تداوی به شفا خانه ولایتی فیض آباد انتقال داده است داکتران هیچ نوع توجه ننمودند حتی حاضر برای دادن آکسیجن به مریض نشده اند.

محمد ذکر یا سودا والی بدخشان امروز در جلسه فوق العاده صحی که در محوطه مقام ولایت در یک فضای باز دایر گردیده بودگفت: ((کمیته ای را غرض بررسی این رویداد ایجاد نموده ام تابصورت دقیق و همه جانبه قضیه را بررسی نمایند در صورتیکه مسوولین صحی بدخشان سهل انگاری نموده باشند به ارگانهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.))

والی بدخشان در این جلسه افزود که یک مرکز تشخیص واقعات کرونا تا ۸ روز آینده در بدخشان ایجاد خواهد شد و سمپل خون افراد مشکوک به مرض کووید ۱۹ از ولایات تخار وقندز نیز به بدخشان رجعت داده خواهد شد.

سودا در بخش از سخنانش افزود که بودجه کافی در دسترس انه قرار دارد و به ریاست شهر سازی هدایت داده شده تا چهار جریب زمین را در اختیار ریاست صحت عامه بخاطراعمار شفا خانه تشخیص مرض کرونا قرار دهد.

 در همین حال باشندگان بدخشان ،ریاست صحت عامه  آنولایت را به سهل انگاری متهم می نمایند و از وزارت صحت عامه میخواهند تمامی امکانات و تدابیر  را در هما هنگی حکومت محلی داشته باشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking