خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برق مقروضین دو دوره صرفیه برق در کابل و هرات قطع نمی شود

برق مقروضین دو دوره صرفیه برق در کابل و هرات قطع نمی شود

Apr 07, 2020 - 08:34

کابل (پژواک، ۱۹ حمل ۹۹): آن عده مشترکین برقدر کابل و هرات که کمتر از دو دوره مقروضیت دارند، تا ختم دوره قیودات وضع شده ناشی از ویروس کرونا،از جریمه معاف اند و برق آنها نیز قطع نمی شود.

در کابل، هرات، جلال آباد، بلخ و برخی ولایت های دیگر به هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تمام مارکیت ها و دکان ها به جز از خوراکه فروشی و دوا فروشی ها مسدود شده و بر رفت و آمد نیز قیود وضع شده است. تا دیروز ۳۶۷ تن به این بیماری در افغانستان مصاب شده اند.

به همین دلیل شرکت برشنای افغانستانبا نشر اعلامیه ای گفته است کسانی که کمتر از دو دوره مقروضیت صرفیه برق دارند، برق های شان قطع نمیشود و تابع جریمه نیز نمی گردند، اما بهتر است که در قسمت تحویلی صرفیه های برق خویش و سهولت های که این شرکت به مشترکین فراهم ساخته است با برشنا همکاری نمایند. هر دوره پرداخت پول صرفیه برق دو ماه می باشد.

اما به گفته منبع، مشترکین برق که از دو دوره بیشتر مقروض اند شامل این سهولت نمیشوند و پالیسی برشنا بالای آنها تطبیق خواهد شد.

شرکت برشنا نوشته است که تحویلی صرفیه برق از طریق بانک‌ها،«فست پی»، ازی پی(آپلیکشن عزیزی بانک) و تیلفون‌های همراه (پولم، ام پیسه) مواردی اند که از طریق آنها به مردم در روزهای وضع قیود برای تحویلی صرفیه برق سهولت ایجاد کرده است.

همچنان در اعلامیه تذکر رفته است که برای مصوونیت مردم و جلوگیری از تجمعات مشترکین کابل در یک مکان، کارمندان شبکه‌های مخابراتی پروسه جمع آوری صرفیه های برق را به گونه آنلاین از پشت خانه‌های مشترکین آغاز خواهند کرد.

قابل ذکر است که چند روز پیش لین برق وارداتی ۲۲۰ کیلو ولت ازبکستان در ولایت بغلان به اثر اصابت مرمی بر پایه برق قطع شده و به همین دلیل در حال حاضر باشنده گان کابل و چند ولایت دیگر به گونه نوبتی از برق استفاده می کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan