خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

محب با سفیران ناتو ومتحدین در رابطه به رهایی زندانیان طالب صحت نمود

محب با سفیران ناتو ومتحدین در رابطه به رهایی زندانیان طالب صحت نمود

Apr 08, 2020 - 19:21

کابل (پژواک، ۲۰ حمل ۹۹) : داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی در رابطه به رهایی زندانیان و پیشرفت‌های موجود از طریق ویدیو کنفرانس با آن‌عده سفیران کشور ها صحبت کرد که عساکر نظامی در افغانستان دارند.

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت امروز ۲۰ حمل به آژانس خبری پژواک گفت که مشاور امنیت ملی در این ویدیو کنفرانس اظهار داشت که افغانستان آماده است تا رهایی زندانیان و روند صلح را پیش ببرد و تیم‌های تخنیکی نیز روی موضوعات چالش برانگیز پیشرفت‌های قابل ملاحظه داشتند.

در ین کنفرانس دگر جنرال سراج ریس عمومی امنیت ملی بیان داشت،  یک تعداد زندانیان طالبان که در حملات تروریستی بزرگ در برابر مردم ملکی متهم هستند و با گروه‌های تروریستی بین المللی رابطه دارند در صورت رهایی آن‌ها به افغانستان و متحدین آن تهدید شمرده می‌شوند.

فیصل افزود، دفتر شورای امنیت ملی لست زندانیان و مکانیزم رهایی آن‌ها را با دفتر کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان شریک و نظریات‌شان را در این مورد خواهان شده و در حملات طالبان در رابطه به حقوق قربانیان یک سلسله پیشنهادات کمیسیون یاد شده را نیز تایید نموده است

به گفته موصوف ، مشاور امنیت ملی در کنفرانس امروز گفت که حقوق قربانیان جنگ برای افغانستان مهم است.

محب وی از سفیران این کشورها خواست تا برای معلومات بیشتر در این خصوص به دفتر شورای امنیت ملی در تماس باشند.

امروز حکومت افغانستان بنا به فرمان رییس جمهور ۱۰۰ تن از زندانیان طالبان را رها کرد، این در حالیست که از چند روز بدینسو بین تیم های تخنیکی طالبان و دولت جمهوری اسلامی افغانستان در کابل برای رهایی زندانیان مذاکرات جریان داشت.

اما طالبان روز گذشته تیم  مقابل را به عدم همکاری متهم کرد و اعلان نمودند که تیم تخنیکی را از کابل می خواهد.

در توافقتنامه که بین امریکا و طالبان بتاریخ ۱۰ حوت ۱۳۹۸ در قطر به امضاء رسید قبل از اغاز بین الافغانی باید ۵۰۰۰ زندانی طالبان  و ۱۰۰۰ زندانی حکومت رها شوند.

رییس جمهور غنی در اوایل انکار نمود و ګفت که با امریکا در مورد رهایی زندانیان طالبان کدام تعهد نه کرده اما بعداً برای رهایی مشروط طالبان یک فرمان صادر نمود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking