خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پاکستان خواستارتسليمى رهبربازداشت شده گروه داعش ازافغانستان گرديد

پاکستان خواستارتسليمى رهبربازداشت شده گروه داعش ازافغانستان گرديد

Apr 09, 2020 - 19:55

کابل(پژواک.٢١حمل٩٩):پاکستان ازافغانستان خواسته که رهبر گروه داعش شاخۀ خراسان را به منظورتحقيقات بيشتر به آنکشورتسليم بدهند .

ریاست عمومی امنیت ملی بتاريخ ١٦حمل اعلان کرد که نیروهاى ویژه این ریاست اسلم فاروقی رهبر گروه داعش شاخۀ خراسان را با ٢٠ تن از همکاران نزدیکش بازداشت کرده است.

منبع افزوده است که اسلم فاروقى که نام اصلى او عبدالله اورکزى مى باشد باشنده‌ی اصلی قریه‌ی آخندزاده‌گان منطقه‌ی اورکزی اجنسی بوده که با شمارى ازپاکستانى ها درعمليات نيروى  هاى ويژه بازداشت شده اند.

 امنيت ملى گفته است که موصوف روابط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های تروریستی مانند لشکر طیبه و شبکۀ حقانی نیز داشته ودرکنارافغانستان درشهرپشاورپاکستان نيزفعاليت هاى تروريستى را انجام داده است .

درخبرنامۀ وزارت خارجه پاکستان که امروزبه دسترس آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده ، آمده است  که عاطف مشعل سفيرافغانستان دراسلام را فراخوانده و از وى خواستارتسليمى اسلم فاروقى شده اند .

منبع افزوده است: (پاکستان هميشه درمورد فعاليت هاى گروه داعش درافغانستان نگرانى شانرا با حکومت افغانستان ساخته است .)

درادامۀ خبرنامه آمده است ، اينکه اسلم فاروقى درفعاليت هاى برضد پاکستان درافغانستان دخيل بود ، آنها ازحکومت افغانستان مى خواهند که نامبرده را براى تحقيقات بيشتربه پاکستان تسليم نمايند.

حکومت ا فغانستان تاکنون دراين خصوص عکس العمل نشان نداده است .

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking