خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ستانکزی: حقوق زنان و شهروندان در پروسه صلح نادیده گرفته نخواهد شد

ستانکزی: حقوق زنان و شهروندان در پروسه صلح نادیده گرفته نخواهد شد

Apr 13, 2020 - 21:26

کابل (پژواک، ۲۵ حمل۹۹): رئیس تیم مذاکره کننده‌ صلح حکومت می گوید،در پروسه صلح هیچ گاه حقوق زنان و شهروندان افغانستان و دست اوردهای دو دهه اخیر نادیده گرفته نخواهد شد.

در خبر نامه ای منتشر شده وزارت دولت در امور صلح که کاپی آن به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته آمده است که جلسه مشورتی و تبادل نظر تیم مذاکره ‌کننده صلح با شماری از اعضای زن شورای ملی، امروز در وزارت دولت در امور صلح تدویر یافت.

در خبرنامه آمده است:«در این جلسه که به ریاست محمد معصوم ستانکزی و اشتراک حبیبه سرابی، فوزیه کوفی، شریفه زرمتی و یازده تن از اعضای زن شورای ملی دایر شد، روی موانع صلح و عبور از آنها؛ حفظ ارزش‌ها در روند صلح و مشارکت اجتماعی در این زمینه و نمایندگی درست از زنان در این روند تبادل نظر صورت گرفت.»

منبع می گوید،معصوم ستانکزی،  در حالیکه نظریات و مشوره‌های زنان را مفید و ارزنده خواند گفت که نظریات مطرح‌شده  در روند صلح در نظر گرفته می‌شوند.

وی اطمینان داد که هیچ‌گاه حقوق زنان و شهروندان افغانستان و دست اوردهای دو دهه اخیر نادیده گرفته نخواهد شد.

این در حالیست که توافق نامه میان امریکا و طالبان در دهم ماه حوت سال ۱۳۹۸ امضا و در این توافق نامه بر رهایی پنج هزار زندانی طالب  و در بدل آن بر رهایی یکهزار زندانی افراد حکومت تاکید شده بود.

حکومت افغانستان رهایی زندانیان طالبان را به تاریخ ۲۰ حمل سال روان آغاز و تا کنون ۳۶۱ زندانی طالب و ۲۰ زندانی حکومت آزاد شده اند.

با این حال حکومت افغانستان در ۷ ماه حمل سال روان فهرست ۲۱ تن مذاکره کننده را  اعلام کرد و قرار است بعد از رهایی زندانیان؛ مذاکرات بین الافغانی آغاز شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan