خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در سرپل سی تن از نیروهای دولتی کشته و زخمی شده اند

در سرپل سی تن از نیروهای دولتی کشته و زخمی شده اند

Apr 22, 2020 - 11:15

سرپل (پژواک، ۳ ثور ۹۹): والی سرپل می گوید، شب گذشته در حملات مخالفین مسلح دولت در این ولایت، یازده تن از نیروهای امنیتی کشته و ۱۹ تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

عبدالقادر آشنا والی سرپل به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح شب گذشته بالای کندک اردوی ملی در مرکز و همچنان ولسوالی های سانچارک و سوزمه قلعه این ولایت حمله کردند.

به گفته او در این حملات، در ولسوالی سانچارک هشت پولیس محلی کشته و ده تن دیگر زخمی شده اند و در ولسوالی سوزمه قلعه سه نیروی امنیتی کشته و ۹ تن دیگر زخم برداشته اند و یک تن لادرک شده است.

والی سرپل می گوید:«ما از پلان حمله طالبان آگاه بودیم و به همین خاطر کمک به ولسوالی سوزمه قلعه فرستادیم و در سانچارک نیز از نیروی های موجود استفاده کردیم، از اینکه طالبان از ولایتهای همجوار جهت راه اندازی حمله بالای ولسوالیهای این ولایت زیاد جمع شده بودند، متاسفانه به نیروی های امنیتی تلفات زیادتر وارد شده است.»

او همچنان گفت که در این حملات به طالبان نیز تلفات بیشتر وارد شده است و جزئیات آن را بعداً با رسانه ها شریک میسازد.

اسدالله خرم عضو شورای ولایتی سرپل، اوضاع امنیتی این ولایت را نگران کننده خوانده گفت که «بی برنامه گیحکومت » باعث کشته شدن سربازان و نیروی های امنیتی در این ولایت می شود و ادامه اینوضعیت سرپل را به پرتگاه سقوط نزدیک میسازد.

با این حال، والی سرپل می گوید که قرار است به زودی عملیات وسیع بر ضد مخالفین مسلح دولت در این ولایت آغاز شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan