خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی:متخصصین روی ساخت نرم افزارهای بدیل سیستم معلوماتی مدیریت مالی افغانستان، کار کنند

غنی:متخصصین روی ساخت نرم افزارهای بدیل سیستم معلوماتی مدیریت مالی افغانستان، کار کنند

Apr 25, 2020 - 15:37

کابل (پژواک، ۶ ثور ۹۹): رییس جمهور به ادارات ذیربط هدایت داد تا روی ایجاد سیستم بدیل افغانی به خاطر پیشبرد سیستم معلوماتی مدیریت مالی افغانستان، کار کنند.

در خبرنامه اى دفتر سخنگوی رییس جمهور که کاپی آن در دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته آمده است که این موضوع در ویدیو کنفرانس تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهورکشور به اشتراک نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه و رئیس عمومی احصائیه مرکزی  بحث شد.

منبع می نویسد که در این کنفرانس روی جایگزین ساختن سیستم معلوماتی مدیریت مالی افغانستان  توسط افغان های متخصص به همکاری ریاست عمومی احصائیه مرکزی، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس جمهورگفت: ((خوشبختانه ظرفیت های خوبی در قسمت سیستم های کمپیوتری به ویژه ایجاد نرم افزارها در افغانستان به وجود آمده است و متخصصین ما باید روی ساخت نرم افزارهای بدیل برای (AFMIS)  یا سیستم معلوماتی مدیریت مالی افغانستان، کار کنند.))

عبدالهادی ارغندیوال نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه، گفت :(( من از ایجاد این سیستم حمایت می کنم و مشترکاً با ریاست عمومی احصائیه مرکزی کار خواهیم کرد تا یک سیستم بدیل افغانی به جای(AFMIS) به میان آید. ))

در این جلسه تصریح گردید که با ایجاد نرم افزارهای بدیل از سوی افغان ها برای سیستم مذکور، در مصارف خرید این سیستم که توسط یک کمپنی خارجی انجام می شود، کاهش قابل ملاحظه به میان خواهد آمد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking
Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan