خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

زنان بی بضاعت بخاطرنرسيدن کمک به آنها دروازه مقام ولايت غور را بستند

زنان بی بضاعت بخاطرنرسيدن کمک به آنها دروازه مقام ولايت غور را بستند

Apr 26, 2020 - 14:23

فیروزکوه(پژواک،۷ ثور ۹۹): ده­ها تن از زنان بی بضاعت ولایت غور در اعتراض به افزايش بیکاری وفقر، دروازه  هاى مقام ولایت وشوراى ولايتى را بستند و هشدار دادند، درصورتی که برای شان کمک صورت نگیرد، اولاد های شان ازگرسنگی جان خواهند داد.

این اعتراض کننده ها که تعداد آنها به بیش از يکصد تن می رسید، صبح امروز در مقابل دروازه مقام ولایت و شورای ولایتی غور تجمع نموده ودراعتراض به نرسيدن کمک به آنها ،درواره این دو مکان را برای سه ساعت بستند.

این اعتراض کنندگان از فقر، تنگدستی، بیکاری، وضع قیود ناشی از ویروس کرونا و افزایش بهای مواد خوراکی شکایت داشتند و از حکومت خواهان توزیع کمک های مواد غذایی شدند.

گل اندام یک تن از خانم های اعتراض کننده به آژانس خبری پژواک گفت که شوهرش روز مزد است و در جریان قیود که برای جلوگیری از شیوع کرونا وضع شده، شوهرش بیکار است و مشکلات شان خیلی زیاد شده است.

وی افزود:" یک ماه میشود که هر روز پیش دروازه شورای ولایتى و مقام ولایت می آیم تا برای ما کمک شود ولی کسی برای ما کمک نمی کند."

موصوف در ادامه می افزاید :" می ترسم که اولاد هايم از گرسنگی جان بدهند، قیمت ها به اوج خود رسیده است. "

مریم یک تن دیگر از زنان اعتراض کننده می گوید:" یکدانه بچه دارم که بندی است، اطفال ما شام نان به خوردن ندارد موسسات هم به کسانیکه واسطه دارند کمک میکنند ما مردم بیچاره و غريب نان نداریم."

فضل الحق احسان رییس شورای ولایتی غور نیزمشکلات اقتصادی خانواده ها در این ولایت را تایید می کند و می گوید که اعضای شورای ولایتي  مشکل این اعتراض کننده ها را با اداره محلی غور شریک میسازند.

وی افزود :" ما با والی جدی گپ میزنيم که حداقل یک بوجه گندم ،یک بوجی ارد برای خانواده ها بی بضاعت توزیع کنند ."

موصوف گفت که تلاش می کند تا با تجار و سرمایه گذاران نیز صحبت های داشته باشند تا به افراد بی بضاعت کمک جذب کنند.

خبرنگار پژواک خواست که در این مورد پاسخ مقام ولایت را نیز داشته باشد اما اداره محلی غور در این مورد حاضر به پاسخگویی نشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan