خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو پایه برق در مرکز ولایت پروان انفجار داده شده است

دو پایه برق در مرکز ولایت پروان انفجار داده شده است

May 05, 2020 - 09:42

چاریکار (پژواک، ۱۶ ثور ۹۹): در خبرنامه شرکت برشنا آمده است که شب گذشته «دشمنان روشنایی» دو پایه برق وارداتی را در منطقه گلغندی مرکز ولایت پروان  انفجار داده اند، اما جریان برق قطع نشده است.

در خبرنامه آمده است که  تهداب هر دو پایه از سه، سه نقطه تخریب شده است اما پایه ها منهدم نشده و تیم تخنیکی برای ترمیم پایه ها به ساحه اعزام شده است.

 منبع می افزاید: «درین چند روز به گونه زنجیره یی و متداوم پایه های برق قصداً توسط دشمنان روشنایی به خاطر هر هدف شوم که دارند تخریب میگردد؛ که این‌ خود ضربه جدی اقتصادی، اجتماعی، تحصیلی، صحی و غیره به مردم افغانستان وارد می‌کند. »

در خبرنامه آمده است: «برشنا از‌ مردم و مسئولین تقاضا مینمایند تا جلو اینگونه حرکات خصمانه دشمنان روشنایی را گرفته و به پنجه قانون پسپارد، در غیر آن با یک فاجعه تاریکی رو به رو خواهیم گردید.»

عبدالواسع رحیمی آمر امنیت قوماندانی امنیه پروان با تایید این خبر می گوید که دو پایه منفجر شده اما جریان برق قطع نشده است.

این در حالی‌ است که نزدیک به دو هفته پیش، یک پایه‌ برق وارداتی کابل نیز در ولسوالی میربچه ‌کوت کابل از سوی گروه شش ‌نفری انفجار داده شده بود.

نیروهای امنیتی در پیوند به انفجار این پایه شش تن را بازداشت کرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement