خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار ساخت شفاخانه یکصد بستر بغلان به تعویق افتاده است

کار ساخت شفاخانه یکصد بستر بغلان به تعویق افتاده است

May 06, 2020 - 21:49

 پلخمری (پژواک، ۱۷ ثور ۹۹): شماری از بزرگان قومی در ولایت بغلان می گویند که به دلیل مداخله برخی افراد و عدم توجه حکومت کار اعمار شفاخانه یکصد بستر این ولایت با تاخیر مواجه شده است.

حدود پنج سال پیش کار ساخت شفاخانه یکصد بستر در منطقه حسین خیل شهر پلخمری ولایت بغلا آغاز یافت.

حاجی محمد حسن یک تن از بزرگان قومی و باشنده منطقه حسین خیل امروز( ۱۷ثور) به آژانس خبری پژواک گفت، حکومت تصمیم داشت که در مدت سه سال کار اعمار این شفاخانه تکمیل شود، اما با گذشت پنج سال تا هنوز ۵۰در صد کار آن انجام نشده است.

موصوف افرادی دخیل در تاخیر کار اعمار شفاخانه یاد شده را مشخص نکرده می گوید:" شماری از افراد مغرض مانع پیشبرد کار شفاخانه حسین خیل شده اند."

فرهاد احمدزی رئیس شورای میثاق شهروندی منطقه حسین خیل به پژواک گفت که در نخست کار اعمار این شفاخانه به گونه درست ادامه داشت، اما باگذشت زمان توقف یافت.

او علاوه نمود که این موضوع را چندین بار با مقام ولایت شریک ساخته، اما تا حال برای آن راه حل پیدا نشده است.

در همین حال کبیر احمدزی رئیس اجراییوی نهاد های مدنی در بغلان می گوید که افراد وابسته به حلقات مافیایی می خواهند که به خاطری منافع شخصی شان مانع آغاز پروژه ها شوند.

وی همچنان از کسی نام نبرد اما تاکید ورزید که باید این موضوع به مقام ریاست جمهوری راجع شود.

حبیب الله محب رئیس صحت عامه بغلان به ارتباط این موضوع گفت که کار اعمار شفاخانه یکصد بستر حسین خیل ۴۵ درصد تکمیل شده است، اما در مورد تعویق افتادن کار شفاخانه معلومات ندارد.

وی می افزاید:" وزارت صحت عامه به خاطری به تعویق افتادن کار شفاخانه معلومات خواسته است، باید شرکت قراردادی و مقام ولایت در زمینه معلومات بدهد.

اما انجنیر مقصود مدیر شرکت قراردادی می گوید که به دلیل مداخله ریاست صحت عامه کار اعمار شفاخانه یکصد بستر حسین خیل به تعویق افتاده است.

وی علاوه نمود:" ما هر روز از کار شفاخانه برای مسئولین اطلاع می دادیم اما آنها به گونه درست همکاری نکرده اند."

وی گفت که چند روز پیش به خاطری این مشکل مکتوبی را به مقام ولایت ارسال نموده، اما کسی نگرفت و بالاخره به  وزارت صحت عامه اطلاع داد و کار اعمار شفاخانه را توقف داده است.

وی گفت که اگر حکومت پول اعمار شفاخانه را به وقت پرداخت کند و در آن مشکل به وجود نیاید آنها حاضر اند که در سه ماه کار ساختمان شفاخانه را تمام کنند.

عبدالقدیم نیازی سرپرست ولایت بغلان در این مورد می گوید که به دلیل برخی مشکلات منطقه یی کار اعمار شفاخانه به تعویق افتاده است.

او افزود:" بزرگان قومی از اصل موضوع اطلاع ندارند و انتقاد می کنند، ما کوشش می کنیم که راه حل پیدا شود."

قبال یاد آوری است که کار اعمار این شفاخانه در سال ۱۳۹۴ آغاز شده و ۲۸۵ میلیون افغانی هزینه می برد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan