خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

با آغاز دروس انلاین مکاتب معاش معلمان کم و قطع نمی شود

با آغاز دروس انلاین مکاتب معاش معلمان کم و قطع نمی شود

May 10, 2020 - 16:28

کابل (پژواک، ۲۱ ثور ۹۹): برخی معلمان، با آغاز تدریس دروس مکاتب به شکل آنلاین، در مورد پرداخت معاشات شان نگران اند، اما وزارت معارف می گوید که معاش های آنها به شکل نورمال پرداخت می شود.

این درحالی است که به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور و وضع قیود در گشت و گذار، مکاتب کشور تعطیل شده و حکومت به تازه گی تصمیم گرفته است که دروس مکاتب از طریق تلویزیون، رادیو وآنلاین آغاز کند.

این تصمیم برخی معلمان را نگران ساخته و می گویند که ممکن با آغاز این برنامه معاش های آنها پرداخت نشود.

احمد فرهاد یک تن از معلمین لیسه نسوان بی بی مهروی شهر کابل به آژانس خبری پژواک گفت:«ما معلمین کمی به تشویش هستیم که معاشات ما چطور خواهد شد؛ زیرا تدریس به شکل آنلاین می شود و معلوم نیست که چه وقت مکاتب آغاز می شود.»

وی که از مشکلات اقتصادی شکایت دارد می افزاید:« برخی ها می گویند که با آغاز دروس آنلاین و ادامه رخصتی ها ممکن معاشات معلمین به طور مکمل پرداخت نشود، یک معاش است تمام خرج و مصرف خانواده ما، امیدواریم که حکومت با در نظرداشت مشکلات اقتصادی معلمین، این چنین تصمیم را اتخاذ نکندو معاشات ما را ممکمل بپردازد.»

در همین حال نظیفه معلم در لیسه ابوریحان بیرونی شهر کابل نیز نگرانی مشابه دارد و از حکومت می خواهد که در صورت ادامه رخصتی ها و آغاز دروس از طریق تلویزیون، رادیو و آنلاین، پرداخت معاشات معلمین همچنان ادامه داشته باشد.

نوریه نزهت سخنگوی وزارت معارف می گوید که نزد معلمان یک دلهره پیدا شده بود که ممکن با آغاز دروس از طریق تلویزیون ها و آنلاین معاشات آنها کم شود یا پرداخت نشود.

او افزود:«ما برای رفع همین دلهره که نزد معلمین و کارمندان وزارت معارف وجود داشت، اعلام کردیم که معاشات بدون کم و کاست به تمام آنها پرداخت می شود.»

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan