خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والی پروان: افراد غیرمستحق شامل فهرست توزیع نان به نیازمندان شده اند

والی پروان: افراد غیرمستحق شامل فهرست توزیع نان به نیازمندان شده اند

May 10, 2020 - 11:35

چاریکار (پژواک، ۲۱ ثور ۹۹): والی پروان حین آغاز روند توزیع نان به نیازمندان در چاریکار مرکز این ولایت، شکایت نموده گفت که افراد غیرمستحق شامل فهرست توزیع نان به نیازمندان شده اند.

پس از شیوع بیماری کووید – ۱۹ (ویروس کرونا) در کشور، به هدف جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، مراکز آموزشی و اکثریت کارمندان دولت تعطیل شده و تمام دکاکین و مارکیت ها به استثنای خوراکه فروشی ها و دوافروشی ها مسدود شده اند.این وضعیت شمار زیاد مردم را دچار مشکلات اقتصادی کرده است .

حکومت به همین دلیل توزیع نان خشک از طریق نانوایی ها به گونه رایگان به نیازمندان را نخست در کابل و سپس در پنج ولایت دیگر آغاز نمود و به دنبال آن تصمیم اتخاذ کرد که در متباقی ولایت های کشور نیز این روند آغاز شود.

توزیع نان امروز در پروان، کاپیسا، فراه و برخی ولایت های دیگر کشور نیز آغاز شد.

اما فضل الدین عیار والی پروان در آغاز این برنامه در چاریکار مرکز ولایت پروان گفت که از این شیوه توزیع نان خشک رضایت ندارد، زیرا در جدول های توزیع، افرادی دیده می شوند که مستحق نیستند.

والی پروان، مدیریت توزیع نان را انتقاد نموده،افزود: « یا ما مدیر نداریم، یا طرح مناسب و قابل قبول، در غیر آن باید مستحقان در داخل شهر، روستاها و ولسوالی ها شناسایی می شد.»

عیار از تاجران خواست تا مردم نیازمند را کمک کنند و افزود:« تلاش ما این است که کمک ها برای مستحقین رسانده شود.»

خواجه روح الله صدیقی شاروال شهر چاریکار گفت که تلاش زیاد کرده است تا مستحقین شامل فهرست توزیع نان شوند، اما  برخی از ملک های شهری چاریکار نزدیکان شان را در لیست جا داده اند.

وی به تاکید گفت که افراد غیرمستحق از فهرست کشیده می شود.

بر بنیاد معلومات او، توزیع نان خشک برای پانزده هزار خانواده نیازمند در پروان در نظر گرفته شده و قرار است این روند به زودی در ولسوالی های این ولایت نیز آغاز شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement