خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۵۹۹ زندانی افغان از سعودی به کابل فرستاده می شوند

۵۹۹ زندانی افغان از سعودی به کابل فرستاده می شوند

May 11, 2020 - 15:32

 کابل (پژواک، ۲۲ ثور ۹۹): سفیر افغانستان در عربستان سعودی میگوید، فرستادن ۵۹۹ زندانی افغان، از زندان های این کشور به افغانستان فردا آغاز میشود.    

احمد جاوید مجددی سفیر افغانستان در یک مصاحبه اختصاصی به تاریخ ۲۲ ثور به آژانس خبری پژواک گفت، ۵۹۹ زندانی افغان در سعودی زندانی است، حکومت سعودی تصمیم فرستادن این زندانی ها را گرفته است.    

وی افزود، قرار بود که آنها قبلا به افغانستان فرستاده میشدند اما بخاطر کرونا و قرنطین فرستادن شان به تعویق افتیده بود  .

وی افزود، حکومت عربستان سعودی به مصرف مالی خویش آنها را در سه پرواز به کابل میفرستد .   

سفیر افغانستان در سعودی در مورد افغان های ساکن در آنجا و فرستادن آنها به  کشور گفت، افغان های که بخاطر توقف پرواز ها در آنجا بند مانده بودند، سفارت افغانستان از آریانا و کام ایر خواست تا در مورد انتقال این افغان ها اقدام کنند.

وی افزود، نظر به حالات کرونایی و بیکاری از شرکت های مربوطه خواست که تکت پرواز های خود را نیز کاهش دهند، که این درخواست را شرکت آریانا قبول کرد و قیمت ها را کاهش داد .

به گفته مجددی، آریانا در این مورد به سفارت اطمینان داد و سفارت از حکومت عربستان سعودی اجازه نه پرواز مخصوص انتقال را گرفت که نخستین پرواز روز گذشته صورت گرفت .   

حاجی وردگ شیرزاد تجار افغان مقیم شهر القسیم سعودی میگوید، که افغان ها در آنجا به جرم های کوچک زندانی اند، فقط یک افغان به جرم کشتن یک افغان دیگر زندانی است.    

وی به پژواک گفت، دیگران به جرم های گوناگون، تمام شدن ویزه، تمام شدن اقامه، فرار از کفیل، آمدن به تکت عمره و اما ماندن بخاطر مزدوری و دزدی های گوناگون زندانی اند.  

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan
Maiwand Bank - Just Banking