خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد مصاب شده گان ویروس کرونا در جهان به پنج ونیم میلیون رسیده است

تعداد مصاب شده گان ویروس کرونا در جهان به پنج ونیم میلیون رسیده است

May 25, 2020 - 12:01

کابل ( پژواک، ۵ جوزا ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد مصاب شده گان ویروس کرونا در سطح جهان به پنج ونیم میلیون و رقم افرادیکه صحت یاب شده به بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسیده است.

ویروس کرونا حدود چهار ماه قبل نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲۰۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر از همه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی و امریکا با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا چاشت امروز در تمام جهان بیش از پنج ونیم میلیون تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا حدود ۳۴۶ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی  بیش از دوه  میلیون و ۳۰۰هزار تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره بهبود و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده که در آن کشور تا حال یک میلیون و۷۰۰ هزار تن مصاب و  بیش از ۹۹  هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا و روسیه و برازیل ازويروس کرونا زیاد متضرر شده اند  وهردر کدام اين کشورها بیش از ۳۵۰ هزار به اين ویروس مبتلا شده،؛ اما در برازیل ۱۶ هزار فوت و در روسیه ۳۵۰۰ هزار جان های خود را از دست داده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت در حال گسترش است که تا اکنون بیش از ۱۱ هزار  تن مبتلا، ۲۲۱ تن جان باخته و حدود۱۱۰۰ تن دوباره بهبود یافته اند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan