خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داکتران: کارکنان صحى نباید توهین و تحقیر شوند

داکتران: کارکنان صحى نباید توهین و تحقیر شوند

May 25, 2020 - 10:42

شهر هرات (پژواک٥ جوزا ۹۹): برخی از داکتران در شفاخانه های کووید-۱۹ هرات می گویند که در شرایط بحرانی کشور که همه با ویروس همه گیر کرونا دست و پنجه نرم می کنند باید داکتران مورد تشویق و حمایت مردم و دولت قرار گیرند.

عبدالرووف رحیمی یکی از داکتران در شفاخانۀ کووید ١٩ شیدایی هرات است.

او در مصاحبه اختصاصی به پژواک گفت که بخاطر عشق و علاقۀ که به مسلک خود دارد، قسم یاد کرده است که در هر شرایط برای مردم خود خدمت کند.

این داکتر دربخش نظارت از بیماران وخیم شفاخانه کووید ١٩ شیدایی ایفای وظیفه می کند و از پنج سال به این طرف نیز در بخش عاجل شفاخانه های دولتی و خصوصی کار کرده است.

داکتر رحیمی از بی توجهی دولت و مردم نسبت به داکتران ابراز نگرانی کرد و گفت، با وجودیکه داکتران با جان شان بازی می کنند و در شرایط بد در خدمت مردم هستند؛اما از سوی هیچ نهادی و حتا دولت حمایت نمی شوند.

به گفتۀ موصوف، داکتران به جای اینکه مورد تشویق مردم و حکومت قرار گیرند، توهین و تحقیر می شوند.

او در مورد یکی از خاطراتی که برایش درد آورد بوده است گفت:«یکی از خاطرات تلخ خود را بگویم، من چند روز پیش به نزد دوستان خود رفتم اما دوستان برایم گفتند که پیش ما نیا که تو کرونا داری، این برایم خیلی درد آور بود و زیاد بالای روحیه ام تاثیر گذاشت.»

داکتر عبدالرووف رحیمی که ٣٦ سال سن دارد از مردم می خواهد که آنان را حمایت و احترام کنند و آنان با عشق و جان برای شان خدمت رسانی می کنند.

او همچنان از دولت می خواهد که آنان را حمایت کند و حقوق شان را به موقع پرداخت کند.

از سوی دیگر او از بیماران کرونایی و خانواده های شان می خواهد که صبر و تحمل داشته باشند و بخاطر بهبود وضعیت مریض شان، با آنان همکاری کنند.

نگرانی این داکتر از عدم تشویق و تحقیر این قشر در حالیست که بر بنیاد آمار مسوولان صحی که تاکنون ۷۰ تن از پرسونل صحی شامل، متخصصین، داکتران، نرس ها و کارکنان خدماتی در هرات مصاب به کرونا شده اند و یک تن از اثر ابتلا به این ویروس جان باخته است.

از سوی دیگر این داکتران از سه ماه به این طرف تاکنون معاش دریافت نکرده اند.

این درحالیست که هرات پس از کابل پایتخت بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را دارد.

 

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan