خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ترکمنستان دو مرکز تست ویروس کرونا را در بنادر تورغندی و اندخوی ایجاد می کند

ترکمنستان دو مرکز تست ویروس کرونا را در بنادر تورغندی و اندخوی ایجاد می کند

May 27, 2020 - 15:59

کابل(پژواک،۷جوزا۹۹): ترکمنستان در بنادر تورغندی و اندخوی، دو مرکز تست سریع ویروس کرونا را ایجاد و تمام لاری ها و محموله هایی را که از این بنادر عبور می کنند، ضدعفونی می گردد.

این در حالی است که ویروس کرونا در افغانستان در حال گسترش است و اکنون در افغانستان ۱۲۴۵۶تن به کرونا مصاب شده و از این میان ۲۲۷ تن جان باخته و ۱۱۳۸تن دیگر صحت یاب شده اند.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان آمده است که  رئیس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز طی تماس تلیفونی با قربان‌قلی بردی محمدوف رئیس جمهور ترکمنستان در رابطه به گسترش روابط اقتصادی و تجاری صحبت کرد.

منبع می نویسد که رئیس جمهور ترکمنستان در این مکالمه تلفونی گفته است که ترکمنستان با هزینه و ظرفیت خویش می خواهد در بنادر تورغندی و اندخوی دو مرکز تست سریع ویروس کرونا ایجاد کند و همچنان تمام لاری ها و محموله هایی که از این بنادر عبور می کنند، ضدعفونی کند.

در خبرنامه آمده است که رئیس جمهور غنی، این اقدام ترکمنستان را در زمینه جلوگیری از گسترش ویروس کرونا مهم خوانده و از آن استقبال کرده است.

وی گفته است که این موضوع در سطح وزرای خارجه دو کشور تعقیب گردد.

درادامۀ خبرنامه تذکر رفته است که روسای جمهور دو کشور در اخیر این صحبت تلیفونی، در رابطه به گسترش روابط اقتصادی منطقوی و حل مشکلات ترانزیتی بحث و گفتگو نموده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan