خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مقام ها: گزارش مصاب شدن ۵۰ درصد نیروهای امنیتی و دفاعى به کرونا نادرست است

مقام ها: گزارش مصاب شدن ۵۰ درصد نیروهای امنیتی و دفاعى به کرونا نادرست است

May 27, 2020 - 15:40

کابل (پژواک، ۷ جوزا ۹۹): وزارت امور داخله می گوید،گزارشی مبنی برمصاب ‌شدن ۵۰ درصد نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به بیماری کووید - ۱۹(ویروس کرونا) صحت ندارد.

این در حالی است که صبح امروز روزنامه نیویارک تایمز گزارش داده بود که دست‌ کم ۵۰ درصد نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، به ویروس کرونا مبتلا شده ‌اند.

در خبرنامه ى مشترک نیروهای ملی دفاعی و امنیتی که بدسترس آژانس خبرى پژواک قرارگرفته، آمده است که اخیراً گزارشی مبنی بر شیوع ویروس کرونا در صفوف قوای ملی امنیتی و دفاعی کشور به نشر رسیده است.

منبع می نویسد که سکتور امنیتی و دفاعی این گزارش را دریافت نموده و مورد ارزیابی قرار داده است.

در خبرنامه آمده است:« براساس ارزیابی ما آمار ارایه شده در گزارش متذکره مبنی بر مصاب‌شدن ۵۰ درصد نیروهای امنیتی و دفاعی به ویروس کرونا صحت ندارد.»

منبع افزوده است، رهبری سکتور امنیتی و دفاعی پیش از شیوع ویروس کرونا درکشور اقدامات پیشگیرانه و عملی را از طریق صدور هدایات و رهنمودهای خاص، تدابیر جدی وقایوی و پیشگیرانه در تمام قرارگاه ها و جزوتام های عملیاتی و حمایوی روی دست گرفت و تطبیق آن به گونه‌ سراسری ادامه دارد.

به اساس معلومات منبع،با بررسی و اقدامات انجام‌یافته،‌ بخش های صحی نیروهای دفاعی و امنیتی و گذشت چند ماه پس از شیوع ویروس کرونا، آسیب پذیری این نیروها را در کمترین حد نگهداشته شده است.

منبع همچنان تصریح کرده است که همزمان نیروهای ملی دفاعی و امنیتی در تسهیل شرایط کاری کارمندان صحی، آگاهی دهی و مقابله  با این ویروس همکار سایر بخش های ارایه خدمات به شهروندان بوده است.

در خبرنامه تذکر رفته است که نیروهای دفاعی و امنیتی به گونه دوامدار با ماموریت حمایت قاطع در تعامل است و همکاری در سطوح مختلف و به خصوص در بخش های آموزش و مشوره با حفظ تمام تدابیر وقایوی جهت تامین امنیت، صلح پایدار و شکست و نابودی تروریستان همچنان ادامه خواهد یافت.

به اساس معلومات وزارت صحت عامه، در افغانستان تا حال ۱۲۴۵۶ تن به بیماری کووید – ۱۹ مبتلا شده و از این میان۲۲۷ تن فوت کرده و ۱۱۳۸ تن صحت یاب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan