خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نیویارک تایمز: ترمپ خواستار خروج نیروهای امریکایی پیش از انتخابات است

نیویارک تایمز: ترمپ خواستار خروج نیروهای امریکایی پیش از انتخابات است

May 27, 2020 - 10:30

 کابل (پژواک، ۷ جوزا ۹۹): مقام های امنیتی ایالات متحده امریکا در روزهای آینده در مورد چگونگی خروج نیروهای آن کشور از افغانستان مشوره می دهند و ممکن روی خروج این نیروها پیش از انتخابات امریکا توافق شود.    

نیویارک تایمز ضمن بیان این مطلب نوشته است که خروج تمامی نیروهای امریکایی از افغانستان تا ماه نوامبر سال روان میلادی ربطی با بررسی های قوماندانان نظامی میدان های نبرد دارد، اما ممکن رییس جمهور ترمپ با خروج نیروهای امریکایی از افغانستان قبل از انتخابات ریاست جمهوری آن کشور در سوم ماه نوامبر، مبارزات انتخاباتی خود را تقویت دهد.    

بر بنیاد موافقتنامه طالبان و ایالات متحده امریکا که در دهم حوت سال گذشته در قطر امضا شد، باید نیروهای امریکایی تا چهارده ماه از افغانستان بیرون شوند.    

نیویارک تایمز می نویسد، یکی از پیشنهادهای مقام های امنیتی امریکا به ترمپ ممکن این باشد که نیروهای آن کشور قبل از انتخابات ریاست جمهوری امریکا از افغانستان خارج شوند، اما یکی از پیشنهادهای وزارت دفاع آن کشور این است که خروج نیروهای امریکایی به شکل تدریجی از افغانستان آغاز شود و این نیروها تا ماه می ۲۰۲۱ در افغانستان بمانند.    

در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰۰۰ نیروی امریکایی در افغانستان حضور دارند.   

وزارت دفاع امریکا گفته است که حضور ۸۶۰۰ تن از نیروهای امریکایی در افغانستان، ربطی با وفاداری طالبان به موافقتنامه و وضعیت جاری خواهد داشت. مقام های امریکایی می گویند که ترمپ ممکن به این دلیل هم قصد خروج نیروهای آن کشور از افغانستان را داشته باشد که در افغانستان شیوع ویروس کرونا در حال گسترش است.    

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement