خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حدود دو ونیم میلیون نفر پس ازابتلاء به ویروس کرونا در سطح جهان دوباره صحت یاب شده اند

حدود دو ونیم میلیون نفر پس ازابتلاء به ویروس کرونا در سطح جهان دوباره صحت یاب شده اند

May 28, 2020 - 13:10

کابل ( پژواک، ۸ جوزا ۹۹): به اساس گزارش ها، حدود دو میلیون و۵۰۰ هزار تن پس ازابتلاء به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند؛ اما ۳۵۷ هزار تن ديگردر همه جهان جان باخته اند.

ویروس کرونا حدود چهار ماه قبل نخست از شهر اووهان چین آغاز شد که اکنون به بیش از ۲۰۰ کشور و مناطق جهان رسیده است.

در ماه های نخست بیشتر از همه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند،  اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی و امریکا با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند ،تا چاشت امروز در تمام جهان بیش از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا حدود ۳۵۸ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشد.

منبع گفته است که به صورت جمعی  بیش از دو  میلیون و ۵۰۰ هزار تن در جهان پس ازابتلاء به ویروس دوباره بهبود يافته و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده که در آن کشور تا حال یک میلیون و۷۴۰ هزار تن مصاب و ۱۰۲  صد هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا ؛ روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند ، در برازیل بیش از ۴۱۵ هزارتن  و در روسیه بیش از ۳۷۰ هزار نفرمبتلا شده اند، اما در برازیل ۲۶ هزار تن و در روسیه ۴۰۰۰ فرد جان های خود را از دست داده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت در حال گسترش است که تا اکنون حدود ۱۳ هزار  تن مبتلا، ۲۳۰ تن جان باخته و حدود۱۲۰۰ تن دوباره بهبود یافته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement