خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم: توقف کار ساخت سرک های کلوله پشته کابل ما را دچار مشکل کرده است

مردم: توقف کار ساخت سرک های کلوله پشته کابل ما را دچار مشکل کرده است

May 28, 2020 - 16:41

کابل (پژواک، ۸ جوزا ۹۹): باشندگان منطقه کلوله پشته کابل میگویند که حدود ۷ ماه قبل شاروالی در آنجا کار ساخت سرک های فرعی را آغاز کرد، اما از سه ما به اینسو متوقف شده و مردم را با مشکلات رو به رو کرده است.

محمد یاسین رییس شورای محل سرک هشتم منطقه کلوله پشته به آژانس خبری پژواک گفت که هفتماه قبل کار کانکریت سرک های فرعی این منطقه آغاز شده است.

به گفته اودر نخست کار بسیار آهسته پیش میرفت و از سه ماه به اینسو جریان کار متوقف شده است.

به گفته موصوف از یک سو مردم به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه ها مانده اند واز سوی دیگر کوچه ها ویران می باشندو مردم را دچار مشکل کرده است.

وی افزود: " به با مردم این محل دست با گریبان هستم، هر روز از من میپرسند که چرا کار ساخت این کوچه ها متوقف شده، اما صدای مرا هیچ کس نمیشنود."

محمد یاسین می افزاید، در روز های عید مردم و مهمانان بخاطر خرابی کوچه ها موتر های شانرا ۷۰-۸۰ متر دور از خانه ها توقف داده بودندو نمبر پلیت شماری از موترها مفقود شد.

حاجی منصور عضو دیگر این شورا میگوید که پروژه این سرک ها نزد دفتر توسعه و ساخت و ساز (KMDP)شهر کابل می باشد، اما هفت ماه میشود که سرک ها را خراب کرده ولی تا حال ساخته نشده است.

وی میگوید: "مردم کلوله پشته چندین بار با شاروالی و مسوولین این شرکت دیدار کردند، اما باز هم تا کنون کار عملی آن آغاز نشده است."

شیر محمد باشنده سرک ششم این منطقه گفت :" شاروالی باید کار را یک سرک را خلاص میکرد و  بعد کار سرک دیگر را آغاز میکرد، اما چنین نکرده کار را یک جا آغاز نموده و تمام سرک ها خراب می باشند."

اما بصیر یک تن از انجنیران دفتر توسعه و ساخت و ساز (KMDP)شهر کابل میگوید که حدود ۷ ماه قبل اینها قرارداد ۸۴ سرک عمومی و کوچه های فرعی را با شاروالی کابل امضا کرده و باید این کار در ۱۱ ماه پایان می یافت.

به گفته او تا حال کار نُه کوچه تکمیل شده و کار باقی مانده نیز در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.

به گفته وی، با مسوولین شرکت صحبت کرده است، به زودی تمام تدابیر را خواهند گرفت و از شنبه آینده کار را آغاز خواهند کرد.

تماس ما با مسوولین این شرکت سرک سازی برقرار نشد.

پژواک با دفتر سخنگوی شاروالی کابل تماس برقرار کرد و یک کارمند این دفتر گفت که نرگس مومند سخنگوی شاروالی نیم ساعت بعد جواب خواهد داد، اما بعد از دوساعت انتظار باز هم جواب نداد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan