خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کنفرانس بین المللی"بررسی تمویل اهداف انکشاف پایدار" برگزار شد

کنفرانس بین المللی"بررسی تمویل اهداف انکشاف پایدار" برگزار شد

May 28, 2020 - 21:20

کابل(پژواک، ۸جوزا ۹۹): درکنفرانس بین المللی "بررسی تمویل اهداف انکشاف پایدارسازمان ملل متحد" که امروز به میزبانی کشور ترکمنستان از طریق ویدیو کنفرانس دایرگردید، در مورد جلوگيرى از شیوع ویروس کرونا صحبت شد و تاکید برکار مشترک در این راستا شد.

عبدالهادی ارغندیوال سرپرست وزارت مالیه افغانستان درصفحه اجتماعی فیس بوک خود نوشته است که در این کنفرانس که امروز ۸ جوزا برگزار شد، مسئول اهداف انکشاف پایدار سازمان ملل متحد، معاون اجرائیوی صندوق بین المللی پول و وزراء و معینان امور اقتصادی کشورهای آسیای میانه اشتراک داشتند.

وی نوشته است که در نخست معاون اجرائیوی صندوق بین المللی پول و مسئول اهداف انکشاف پایدار سازمان ملل متحد در رابطه به تاثیرات منفی شیوع ویروس کرونا بالای اقتصاد، تجارت و داد و ستد صحبت نمودند و افزودندکه شیوع ویروس کرونا باعث افزایش فقر و بیکاری درسطح جهان گردیده است.

ایشان درادامه گفتند:« نیاز است تا به خاطر دريافت راه حل این مشکلات باهم به صورت هماهنگ و مشترک کار نمایم .»

آنان افزودند که با توجه به وضعیت دشوار کنونی، به اساس پیشبینی سازمان ملل متحد و صندوق بین المللی پول، رشد اقتصادی کشورهای آسیای میانه ۳ تا ۴ درصد کاهش خواهد یافت.

بگفته ارغندیوال، از جانب افغانستان  سرپرست وزارت ماليه و وزیر اقتصاد به نماینده گی از حکومت افغانستان در این کنفرانس صحبت نمودند.

به نقل از منبع ، سرپرست وزارت مالیه افغانستان، در این نشست ضمن تشکری از کشور ترکمنستان بخاطر میزبانی کنفرانس متذکره در مورد ترتیب بستۀ مالی حکومت افغانستان در بخش مبارزه علیه ویروس کرونا معلومات ارائه کرد.

وی گفته است که شیوع ویروس کرونا نه تنها بالای اقتصاد آسیای میانه بلکه به سطح جهانی تاثیرات منفی وارد کرده است.

ارغندیوال درادامه گفته است که کشورها؛ استراتیژی ها و برنامه های اهداف انکشاف پایدار را طوری عیار سازند که باعث تقویت همکاری کشورها گردیده و برای مشکلات ناشی از ویروس کرونا راه حل مطلوب دریافت گردد.

 وی افزود، ضرورت است تا بادرنظرداشت وضعیت کنونی کشورها تمویل برنامه های اهداف انکشاف پایدار را مورد بازنگری قرار دهند.


به نقل از منبع،  مصطفی مستور وزیر اقتصاد افغانستان نیز طی صحبتى خاطرنشان کرده که شیوع ویروس کرونا رشد اقتصادی افغانستان را نسبت به سال های گذشته کاهش داده  که باعث کاهش فقر و بیکاری می گردد.

وی گفته است:« ما متعهد به تمویل اهداف انکشاف پایدار می باشیم و در این زمینه استراتیژی مربوطه برای سال های ۲۰۲۰-۲۰۳۰ از طرف کابینه جمهوری اسلامی افغانستان منظور گردیده است.»

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan