خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​والی کابل: "در خانه بمانید تا جاده ها، اجساد ناشی از ویروس کرونا پُر نشود"

​والی کابل: "در خانه بمانید تا جاده ها، اجساد ناشی از ویروس کرونا پُر نشود"

May 28, 2020 - 11:17

کابل(پژواک، ۸ جوزا ۹۹): والی کابل، با نگرانی از افزایش روز افزون واقعات مثبت ویروس کرونا دراينولايت، از مردم خواست، پیش از آن که جاده ها از اجساد ناشی از مریضی کرونا پُر شود، در خانه بمانند تا از یک فاجعه بزرگ انسانی جلوگیری شود.

محمد یعقوب حیدری، والی کابل که در یک نشست خبری در کابل صحبت می کرد، گفت که باید مردم به رهنمودهای صحی وزارت صحت عمل کنند و برای جلوگیری از شیوع بیش تر ویروس کرونا، همکاری کنند.

وی افزود: «ما در کمک رسانی برای مردم متعهد استیم و شب و روز کار می کنیم؛ زیرا هدف اساسی ما خدمت رسانی به مردم است و مردم نیز باید نکات بهداشتی را در نظر بگیرند تا از یک فاجعه بزرگ انسانی جلوگیری شود.»

موصوف، با بیان این که پس از فیصله کابینه برای آغاز فعالیت مشروط اصناف در شهرکابل برای تطبیق آن آمادگی لازم روی دست گرفته شده است، می گوید که مغازه های بزرگ باید آله تب سنج داشته باشند و حفظ فاصله اجتماعی را در فعالیت های شان در نظر بگیرند و مطابق تقسيم اوقات و تدابیری که از سوی کابینه تصویب شده است، عمل کنند.

والی کابل، هشدار داد که در صورت عدم رعایت طرز العمل، اصناف دوباره بسته خواهند شد.

حیدری، در ادامه صحبت هایش گفت که معارف و تحصیلات عالی کشور در وضعیت کنونی آماده آغاز فعالیت نیستند، بخاطری که در حال حاضر در مکتب ها و پوهنتون ها امکان رعایت فاصله اجتماعی وجود ندارد.

وی، هشدار داد در صورتی که مردم رهنمودهای صحی وزارت صحت عامه کشور را رعایت نکنند، آنها مجبور می شوند که قیودات را بیشتر بکنند.

بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، تعداد مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۲۴۵۶ تن رسیده است.

به گفته این وزارت، تاکنون ۱۱۳۸ تن از پس از ابتلا به بیماری کرونا در افغانستان صحت یاب و ۲۲۷ تن دیگر فوت کرده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan