خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

«برای متضررین ناشی از سیلاب ها در بدخشان هرچه زودتر رسیدگی می شود»

«برای متضررین ناشی از سیلاب ها در بدخشان هرچه زودتر رسیدگی می شود»

May 29, 2020 - 21:19

کابل(پژواک، ۹ جوزا ۹۹): وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می گوید که سروی های ابتدایی نشان می دهد که از اثر بارندگی ها و سرازیر شدن سیلاب ها در بدخشان بیش از یکصد منزل مسکونی، تعداد از باغها و زمین های زراعتی کلا یا قسما تخریب شده است.

این وزارت در صفحۀ اجتماعی فیسبوک خود نوشته است که روزگذشته ۸ جوزا در شهر فیض آباد این ولایت بارندگی  صورت گرفت که در نتیجه آن سیلاب های شدید سرازیر گرديد.

منبع می نویسد:« به اساس گزارش  هاى ابتدایی ریاست مبارزه با حوادث ولایت بدخشان، از اثر بارندگی‌ و سرازیر شدن سیلاب‌ها مورخ ۸ جوزا در مناطق مختلف شهر فیض‌آباد به تعداد ۱۰۰ باب منزل مسکونی، زمین‌های زراعتی، باغ‌، کانال‌ های آب، پل و پلچک کلی و قسمی تخریب شده است.»

درادامۀ این گزارش آمده است که غلام بهاءالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث در تماس تیلفونی با والی ولایت بدخشان از آمادگی‌ و کمک‌های بیشتر جهت رسیدگی به آسیب دیده گان اطمینان داد.

اين مقام بلند پايه حکومت برای ریاست مبارزه با حوادث ولایت بدخشان هدایت داد تا روند سروی همزمان با پاسخ‌دهی را تسریع بخشیده و همچنان کار تحکیماتی ساحات آسیب‌ پذیر را سرعت ببخشند.

قابل یاد آوریست که برای خانواده های آسیب دیده، کمک‌های غذایی طبخ شده توزیع و روند توزیع کمک‌های بیشتر برای متضررین جریان دارد.

 

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan