خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بیماران مبتلا به ويروس کرونا در جهان به شش ميليون تن رسيد

تعداد بیماران مبتلا به ويروس کرونا در جهان به شش ميليون تن رسيد

May 30, 2020 - 15:30

کابل ( پژواک، ۱۰ جوزا ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در جهان به شش میلیون تن رسیده است که حدود ۳۰ در صد آنان در امریکا مى باشند.

ویروس کرونا حدود پنج ماه قبل نخست از شهر اووهان چین شيوع کرد که اکنون به بیش از ۲۰۰ کشور و مناطق  جهان منتشرگرديده است.

در ماه های نخست بیشتر از همه چینایی ها به این بیماری مبتلا و جان باختند، اکنون این ویروس در آن کشور مهار و اما در کشور های اروپایی و امریکا با سرعت در حال گسترش می باشد.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا چاشت امروز در تمام جهان بیش از شش میلیون تن به این ویروس مبتلا شده اند.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا حدود ۳۶۷ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشور های اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است که به صورت جمعی بیش از دو میلیون و۶۷۰هزار تن در جهان  پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب  و به زندگی عادی خود برگشته اند.

بیشترین تلفات را امریکا متقبل شده که در آن کشور تا کنون یک میلیون و۸۰۰ هزار تن مصاب و ۱۰۴ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا؛  روسیه و برازیل از کرونا زیاد متضرر شده اند چنانچه در برازیل بیش از ۴۷۰ هزار و در روسیه ۳۹۸ هزار مبتلا شده اند، اما در برازیل ۲۸ هزار تن و در روسیه۴۵۰۰ هزار جان های خود را از دست داده اند.

در افغانستان نیز این ویروس با سرعت در حال گسترش است که تا اکنون بیش از ۱۴۵۰۰ تن مبتلا، ۲۴۹ تن جان باخته و حدود۱۳۰۰ تن دوباره بهبود یافته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement