خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان۷۳ تن از زندانيان ديگرحکومت را رها کرد

طالبان۷۳ تن از زندانيان ديگرحکومت را رها کرد

May 30, 2020 - 22:01

کابل (پژواک، ۱۰ جوزا ۹۹): طالبان می گویند که ۷۳ زندانی دیگر حکومت را از ولایات بلخ، کندز ، لوگر، پکتیا ، خوست و پکتیکا آزاد کرده اند.

سهیل شاهین سخن گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در صفحه تويتر خویش نگاشته است که طالبان برای هر زندانی آزاد شده يک ثوب لباس و ۵۰۰۰ افغانی نقد پرداخت کرده تا آنها نزد خانواده های شان انتقال شوند.

وی می گوید که با رهایی این افراد درمجموع ۴۲۰ تن از افرادحکومتی که نزد آنها زندانى بود، آزاد شده اند.

این در حالی است که تا اکنون حکومت افغانستان حدود دو هزار زندانی طالبان را از زندان ها آزاد  نموده است.

روند رهایی زندانیان ماه گذشته آغاز گردید.

توافق نامه میان امریکا و طالبان به تاریخ دهم حوت سال گذشته در کشور قطر به امضا رسید که به اساس اين توافق نامه باید  قبل از آغاز مذاکرات بین الافغانی  ۵۰۰۰ زندانی طالبان و ۱۰۰۰ زندانی حکومت رها می شدند.

پس از امضاى اين توافق نامه رئيس جمهورغنى در نخست از رهایی زندانیان انکار کرد و گفته بود که حکومت افغانستان با امریکا در این زمينه هيچ تعهد نکرده است؛ اما با گذشت مدتی فرمانی مشروط را به خاطر رهایی زندانیان صادر نمود اما تا حال مذاکرات بین الافغانی آغاز نشده است.

ازسوى ديگر طالبان مسلح سه روز عید سعید فطر را آتش بس اعلام کردند که مورد استقبال حکومت نیز قرار گرفت وحکومت نيزبرعلاوه اينکه ازسوى حکومت درايام عيد اعلان آتش بس نمود ،فرمان رهايى ٢٠٠٠ زندانى طالبان را صادر کرد که درنتيجه روند آزادی زندانیان نسبت به گذشته تسريع يافت .

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan