خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ایران یازده تن تجهیزات طبی با افغانستان مساعدت کرد

ایران یازده تن تجهیزات طبی با افغانستان مساعدت کرد

May 31, 2020 - 22:18

کابل(پژواک،۱۱جوزا ۹۹):ایران یازده تن تجهیزات طبی را برای مبارزه با ویروس کرونا  با افغا نستان کمک نمود و بر تداوم همکاری هایش با این کشور تاکید کرد.

در خبرنامه ای  دفتر مطبوعاتی وزارت صحت عامه که امروز منتشر شده، آمده است که بهادر امینیان سفیر کشور ایران در کابل، امروز۱۱ جوزا،  بسته کمک‌های طبی از سوی آنکشور را  به دولت افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا مساعدت شده است، به وزارت صحت عامه تسلیم کرد.

منبع می نویسد که این کمک‌ها شامل، کیت‌های تشخیص ویروس کرونا، دستگاه‌های ونتلاتور، لوازم ونتلاتور، ماسک و مواد ضدعفونی می‌باشند.

داکتر بشیر نورمل معین پالیسی و پلان وزارت صحت عامه در مراسم تسلیم دهی این مواد از کمک ایران قدر دانی کرد و افزود:« کشور ایران در حال حاضر در بحران ویروس کرونا قرار دارد؛ اما با آنهم مقدار ۱۱ تن تجهیزات طبی به افغانستان کمک نموده است. »

وی، این تجهیزات طبی را از ضروریات مهم وزارت صحت عامه خوانده و خواهان کمک های بیشتر این کشور در امر مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان شد.

از سوی هم، سفیر ایران در افغانستان هدف از این کمک‌های کشور ایران را مبارزه با ویروس کرونا و حفاظت از جان کارمندان صحی که در خط مقدم نبرد با این ویروس در مراکز صحی قرار دارند، خواند.

همچنان موصوف، بر تداوم همکاری‌های کشورش با افغانستان تاکید نموده افزود: « این نخستین کمک‌های ما نخواهد بود و کمک های کشور ایران ادامه خواهد یافت.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan